Tanec mezi střepinami (2012)

Tanec medzi črepinami
, ,

Film


Režie:
  • Hrají: Marek Ťapák, Anna Javorková, Stano Marišler, Ondro Mlynárik, Maťo Urban, Linda Luptáková, Katka Ťapáková, Biba Lanczová, Michal Dutka


  • Premiéra v ČR: 17. 10. 2013 ()    Oficiální synopse:
    „Dramatický příběh o lidském bytí, lásce, vzletech a pádech ve strhujícím a fascinujícím hudebně-tanečním filmu.”

    Režisérský debut slovenského herce, tanečníka a choreografa Marka Ťapáka přináší po několika letech do slovenské kinematografie jedinečný tanečně-hudební film z prostředí slovenské přírody.

    Režisér Marek Ťapák svým filmem volně navazuje na silné tradice hudebně-tanečních filmů, které v minulosti vytvářeli legendární slovenští filmaři Martin Ťapák a Karol L. Zachar, a promítá je do nově zpracované současné podoby. Příběh je postaven na představách hlavního hrdiny, který prožívá své silné životné situace a zážitky prostřednictvím tance, podmanivé hudby, něhy a síly básnického slova. Jeho putování je poskládané z jednotlivých střípků života, které spolu vytvářejí úchvatnou mozaiku obrazů, pohybujících se v čase a v prostoru. Film je silný svým zpracováním, tanečnými výkony, nápaditou silně elektrizující energií, moderní interpretací folklóru i podmanivé hudby, která kolísá na pomezí lidové hudby mnoha slovenských regionů a world music.

    Za úspěchem filmu stojí i tanečníci profesionálního folklorního souboru SĽUK, hudební skupina BANDA, skladatel Tono Popovič a básník Daniel Hevier. Film byl s úspěchem uveden na Mezinárodním filmovém festivalu Bratislava 2012 v sekci Made in Slovakia.
    (photo&video: )

    Galerie

    (photo&video: )

    Video

    Trailer:

    (photo&video: )

    Komentáře

    Komentáře k filmu:

    Komentovat

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


    Recenze

    Recenze:

    Snímek si určitě vychutnáte, ať už díky romantické přírodě nebo díky podivuhodnému spojení tradičního světa venkovské kultury s moderními filmovými (a obecně uměleckými) postupy. Očekávejte odpočinek a potěchu ducha, nikoliv nalezení hlubšího smyslu.


    (photo&video: )

    Články
    reklama