Ztratili jsme Stalina (2017)

The Death of Stalin
, , , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Steve Buscemi, Jason Isaacs, Jeffrey Tambor, Olga Kurylenko, Paddy Considine, Nicholas Woodeson, Richard Brake, Paul Whitehouse, Andrea Riseborough, Dermot Crowley, Rupert Friend, Simon Russell Beale, Justin Edwards, Sylvestra Le Touzel, Jonny Phillips, Paul Chahidi, Cara Horgan, Tom Brooke, Adrian McLoughlin, Michael Palin, Paul Ready, Elaine Claxton, Nicholas Sidi, June Watson, Adam Shaw, Karl Johnson, Emilio Iannucci, Daniel Booroff, James Barriscale


 • Premiéra v ČR: 5. 4. 2018 ()  Oficiální synopse:
  Velký vůdce padl. Přímo na koberec. Jmenuje se Stalin. Nad jeho mrtvolou začíná tragikomický boj o nástupnictví. Soudruzi z politbyra se pomalu zbavují letitého strachu a začíná ta pravá podívaná. Jestli se vám to nezdá jako dostatečně důvtipná zápletka, tak věřte, že film Ztratili jsme Stalina ve své tragičnosti a schopnosti utahovat si z velkých věcí je vtipný velmi. V Rusku tento film zakázali.

  5. března 1953 umírá muž. Tím mužem je Josef Stalin. Po jeho skonu vypuká v řadách jeho nejbližších naprostý zmatek a panika. Na to, co nastane po skonu velkého vůdce, se dosud báli jen pomyslet. Vždyť Lenin byl, je a bude vždy živý. Proč by nemohl i Stalin? Během jeho života se soustředili především na to, jak jej přežít. A teď se začnou naplno projevovat absurdní a pokřivené charaktery všech těchto Stalinových pohrobků. Začíná boj o veškerou moc nad komunistickou říší, která do této chvíle patřila jen a pouze brutálnímu diktátorovi. O nejvyšší post nebo aspoň o bezpečné místečko pod ním se perou ti, kteří se za dobu Stalinovy krutovlády dokázali zbavit jakéhokoli vlastního názoru. Stále se ujišťují, co by tomu nebo tamtomu řekl Stalin, a co by se jim za to asi tak mohlo stát. Povýšení? Gulag? Provaz? Koho se mají bát teď? Jedni kují pikle proti druhým a do toho společně organizují okázalý diktátorův pohřeb.

  Černá komedie Ztratili jsme Stalina dokonale zesměšňuje šílený komunistický režim a nejabsurdnější na tom je, že téměř vše v tomto filmu je založeno na skutečných událostech. Podle ruského ministerstva kultury snímek režiséra Armanda Iannucciho uráží sovětskou historii a zakázali jej promítat v kinech. Ve zbytku světa film sbírá kladné recenze i díky skvělému obsazení v čele se Stevem Buscemim (Chruščov), Jasonem Isaacsem (maršál Žukov) a monty pythonovcem Michaelem Palinem (Molotov).
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  Na zem. Hlavou napřed. A pomočil se u toho. Tak umírá Josif Vissarionovič Stalin. A jeho soudruzi z politbyra jsou zarmouceni touto zprávou. Po počátečním šoku z nich však začne opadat letitý strach, a tak začíná boj o nástupnictví. Jedni kují pikle na druhé, navzájem si dělají podrazy, a to vše souběžně s organizací okázalého pohřbu pro zesnulého diktátora.


  (photo&video: )

  Články
  reklama