Toman (2018)

Toman
, , , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Ondřej Malý, Miroslav Táborský, Václav Neužil ml., Marek Taclík, Jaroslav Plesl, Martin Finger, Jiří Dvořák, Táňa Pauhofová, Lukáš Latinák, Jaromír Dulava, Stanislav Majer, Jiří Macháček, Roman Luknár, Marián Mitaš, Matěj Ruppert, Pavel Liška, Halka Třešňáková, Radek Holub, Petr Vaněk, Lukáš Melník, Ivan Sochor, Kateřina Winterová, Ady Hajdu, Kristýna Boková, Aleš Procházka, Lukáš Hlavica, Jaroslav Kubera


 • Premiéra v ČR: 4. 10. 2018 ()  Oficiální synopse:
  Filmové drama režiséra a producenta Ondřeje Trojana o vzestupu a pádu na pozadí doby, která dodnes ovlivňuje naše životy.

  Neuvěřitelný a pravdivý příběh rozporuplné osoby Zdeňka Tomana, šéfa naší zahraniční rozvědky, který významně ovlivnil vývoj v poválečném Československu, bezskrupulózního obchodníka s obrovskou mocí a zásadním úkolem. Sehnat peníze, které komunistům vyhrají volby. A Toman peníze sehnat uměl. Pro sebe, pro rodinu i pro stranu. Šmelina, vydírání, kasírování válečných zločinců i jejich obětí. Neštítil se ničeho. Cena, kterou za svou kariéru zaplatil on i jeho blízcí, byla pak vysoká.

  Film odkrývá období tzv. třetí republiky, temné roky 1945 – 48, a příběh člověka, o kterém se nikdy nemluvilo.
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:


  Trailer 1:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  Ale kdo to vlastně byl? Právě to se snaží českým divákům rozkrýt nové dílo Ondřeje Trojana, pro nějž je Toman režisérským návratem na filmová plátna po osmi letech. A návrat je to vskutku významný. Trojan v Tomanovi nabízí záživnou podívanou plnou zajímavých historických faktů. Už jen kvůli těm stojí za to snímek vidět. Je důležité znát historii své vlastní země, a právě rozšíření těchto vědomostí představuje Tomanův příběh, který je protkaný nejrůznějšími dějepisnými detaily. Vždyť je také inspirován skutečností.


  (photo&video: )

  Články
  reklama