Vadí nevadí (2018)

Truth or Dare
, , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Joe Ochman, Lucy Hale, Tyler Posey, Nolan Gerard Funk, Sam Lerner, Gary Anthony Williams, Aurora Perrineau, Hayden Szeto, Brady Smith, Violett Beane, Landon Liboiron, Sophia Ali, Morgan Lindholm, Tom Choi, Leslie Stratton, Carlo Sciortino, Tim Neff, Lisa Catara, Ezmie Garcia, Alexis Jacknow, Bradley Snedeker, Dominic Vedder, Omar Leyva, Alexander Roberts, Jake Delaney, Noah Staggs


 • Premiéra v ČR: 19. 4. 2018 ()  Oficiální synopse:
  Hrajete rádi Vadí nevadí? Tak pozor na to, s kým to hrajete, ať přitom nepřijdete o život. Vadí nevadí je hororová novinka od tvůrců ze společnosti Blumhouse, která diváky loni spolehlivě vyděsila filmy Rozpolcený a Uteč.

  Vadí nevadí je poměrně nevinná hra, při které hráči, když na ně přijde řada, volí, zda pravdivě odpoví na nějakou choulostivou otázku, nebo splní obtížný/nepříjemný/ponižující úkol. Spojení „poměrně nevinná“ přestává platit ve chvíli, kdy v případě lži nebo nesplněného úkolu zemřete.

  Studentka Olivia (Lucy Hale) vyrazila s partou přátel na pohodovou dovolenou do Nového Mexika. Seznámení s pohledným sympaťákem je zavedlo do lehce strašidelných kulis zrušeného kláštera, kde si zahráli právě Vadí nevadí. Jak už to u téhle hry bývá, kvůli tajemstvím vyplouvajícím na povrch začala atmosféra poněkud houstnout. Opravdové husto ale nastalo ve chvíli, kdy jim onen pohledný sympaťák prozradil, že kdyby je ke hře nenalákal, tak by zemřel. A že teď dost pravděpodobně začnou umírat oni, protože organizátor téhle verze Vadí nevadí se s ničím nepáře.

  Dalo by se nad tím mávnout rukou, kdyby po návratu domů Olivia a její přátelé nenacházeli připomínky hry na každém kroku. Textovky, telefonáty, nápisy na zdech, dotazy náhodných kolemjdoucích – ti všichni opakují otázku „Vadí nevadí?“ A varianta, že by odmítli, nepřichází v úvahu. Poznají to ve chvíli, kdy to někteří z nich zkusí a zemřou. Jak hráči ubývají, hra nabírá obrátky a stupňuje náročnost. Jak zastavit smrtící kolotoč, když žádné standardní řešení neexistuje?

  Vadí nevadí je další originální hororová lahůdka od mistrů hrůzy ze studia Blumhouse, kteří to loni s hitem Uteč dotáhli až k nominaci na Oscara za nejlepší film a k Oscarovi za nejlepší scénář.
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  Prostá hra “vadí nevadí” inspirovala hororové tvůrce Blumhouse k natočení podobně prostého filmu. Bohužel, tohle kolo asi u diváků prohrají. Olivia (Lucy Hale) je poctivá studentka a samaritánka, která se věnuje raději charitě než večírkům. Nejlepší kamarádka Markie (Violett Beane) ji přesto vytáhne s partou na jarní prázdniny do Mexika. Po nocích plných tance a pití chtějí zažít poslední dobrodružství před návratem domů. Proč nejet s neznámým mladíkem do polorozpadlého opuštěného kláštera a nezahrát si tam pubertální hru, kdy si vybíráte, zda pravdivě odpovědět na choulostivou otázku, nebo splnit nepříjemný úkol? A hádejte, co bude dál. Hrdinové budou brzy litovat, že nehráli raději “flašku”…


  (photo&video: )

  Články
  reklama