Útok z hlubin (2018)

Hunter Killer
, , , , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Gerard Butler, Gary Oldman, Corey Johnson, Common, Michael Nyqvist, Linda Cardellini, Ilia Volok, David Gyasi, Michael Jibson, Adam James, Caroline Goodall, Henry Goodman, Will Attenborough, Taylor John Smith, Toby Stephens, Igor Jijikine, Michael Trucco, Cosmo Jarvis, Gabriel Chavarria, Mikey Collins, Yuri Kolokolnikov, Michael Gor, Colin Stinton, Jacob Scipio, Carter MacIntyre, Shane Taylor, Kieron Bimpson, Christopher Goh, Brian Kinney, Sarah Middleton, Ryan McPartlin, Zane Holtz, Alexander Diachenko, David Yelland, Stuart Milligan


 • Premiéra v ČR: 22. 11. 2018 ()  Oficiální synopse:
  Americká armáda zachraňuje ruského prezidenta? Extrémní situace vyžaduje extrémní přístup i řešení. Budoucnost světového pořádku leží v hlubinách ledového oceánu, kam zrovna míří speciální útočná ponorka, aby chladné vody ovládla. Ale není sama. V akčním thrilleru Útok z hlubin hraje Gerard Butler, Gary Oldman nebo Michael Nyqvist.

  Hunter Killer, označení pro útočnou ponorku s jediným cílem – najít protivníka a zlikvidovat. Tichý zabiják, speciální jednotka v širokém světe pod hladinou.

  Ledové vody severního oceánu jsou místem, kde studená válka mezi západem a Ruskem nikdy neskončila. Mimo dosah lidských očí tu probíhají nebezpečné hry, provokace a dokazování síly. Nejmodernější nukleární ponorky na obou stranách mají nepřítele odstrašit od útoku, jež by měl za následek stejně strašlivou odvetu.

  Hry ale skončily! Ruská ponorka pod hladinou pošle bez varování svého soka na dno. Nad hladinou pak zmizí ruský prezident a velení nad armádou i nukleárním arzenálem se ujímá nebezpečný generál s touhou svoji mocnou armádu konečně použít. Válka už není jen hrozba, válka pomalu začíná. Zatímco na souši uprostřed nepřátelského území má americké komando za úkol zajistit a zachránit ruského prezidenta, pod hladinou je povolána do akce speciální útočná ponorka s Gerardem Butlerem v roli jejího kapitána. Musí využít své letité zkušenosti podmořských her na kočku a myš a dostat se až do týla nepřátelských vod. V případě nutnosti útočit. Při své misi v hlubinách najde nečekané protivníky i spojence.

  Útok u hlubin vrací na plátna žánr ponorkových thrillerů plných akce, osobních dramat, tajemného napětí a pocitu klaustrofobie. Gerard Butler spolu s režisérem strávili během příprav filmu plné tři dny na palubě ponorky USS Houston, aby tam co nejlépe poznali, jak provoz a život ve vojenské ponorce skutečně vypadá. Role kapitána Andropova se stala jednou z posledních postav, kterou na plátně hraje Michael Nyqvist.
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  Ne, toto není film o útocích obřího žraloka, kterému by to nekompromisně nandal Gerard Butler, a možná je to škoda. Je o ponorce, americko-ruské (skoro) válce a o tom, že jsme všichni přece jenom lidi, a pokud na sebe budeme hodní, dokážeme se přece domluvit. Americká prezidentka (tvůrci neodhadli výsledky voleb) je tu celkem bezvýznamná, ruský prezident zase sympatický fešák. Jinými slovy, se současnou realitou nemá film vůbec nic společného.


  (photo&video: )

  Články

  Články k filmu:
  Zobrazit všechny články k filmu  reklama