Vánoce a spol. (2017)

Santa & Cie
, , , , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Alain Chabat, Golshifteh Farahani, David Marsais, Grégoire Ludig, Pio Marmaï, Jean-Pierre Bacri, Audrey Tautou


 • Premiéra v ČR: 13. 12. 2018 ()  Oficiální synopse:
  Co se stane, když těsně před Štědrým dnem přijde Santa naráz o skřítky připravující dárky? Všichni totiž najednou záhadně onemocní. Je to naprostá katastrofa, kterou musí Santa zachránit neplánovaným výletem pro léky až na Zemi, kde na něj číhají nečekané překážky, hlavně v podobě nic nechápajících lidí.

  Štědrý den je již za rohem a nic nejde podle plánu. 92 000 skřítků v Santově dílně na dárky z ničeho nic onemocní a všichni popadají na zem jako kuželky! Kdo pro děti z celého světa připraví dárky pod stromeček? Pro Santu je to strašná rána. Nemá na vybranou. Se svými soby a sáněmi se musí neplánovaně vypravit na Zemi, aby sehnal účinný lék, kterým své pomocníčky vyléčí. Po poměrně dobrodružném letu v bouři přistane se svým spřežením v Paříži a sáně zaparkuje nedaleko proslulého kabaretu Moulin Rouge. Pak konečně důstojně vstoupí do lékárny s žádostí o potřebné léky mezi nic netušící lidi … A právě v této chvíli zjistí, že jeho výprava nebude až tak jednoduchá. Poměrně rychle a nedobrovolně se díky neočekávaným nedorozuměním přesune na policejní stanici a poté dokonce i do cely předběžného zadržení. Naštěstí si v této nezáviděníhodné situaci dokáže najít nové spojence, s jejichž pomocí se mu snad podaří kouzlo Vánoc zachránit.

  Ve francouzské rodinné komedii Vánoce a spol. se v hlavní roli představí sám režisér a herec Alain Chabat (Asterix a Obelix: Mise Kleopatra, RRRrrrr!!!), podpoří jej mezi jinými například Audrey Tautou (Amélie z Montmartru, Šifra mistra Leonarda), Pio Marmaï (Víno nás spojuje) a Golshifteh Farahani (Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta, Paterson).
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  A proč je zachraňuje? No, věc se má takhle: těsně před Štědrým dnem naráz onemocní všichni skřítkové, kteří připravují dárky. A tak jejich velkému bossovi, tedy Santovi, nezbývá nic jiného než se vydat do světa pro léky. Ze severního pólu to má evidentně nejblíže do Paříže, a tak přistává tam. Zde potkává sympatickou rodinu se dvěma malými dětmi, kteří mu jsou ochotni pomoct. Ale čas se krátí a situace komplikuje. Navíc Santa zjišťuje, že možná ani nemá tak rád děti.


  (photo&video: )

  Články

  Články k filmu:
  Zobrazit všechny články k filmu  reklama