Vlk z Wall Street (2013)

The Wolf of Wall Street
, , , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Jonah Hill, Jon Favreau, Matthew McConaughey, Kyle Chandler, Jon Bernthal, Margot Robbie, Shea Whigham, Leonardo DiCaprio, Kenneth Choi, P.J. Byrne, Robert Clohessy, Jean Dujardin, Joanna Lumley, Madison McKinley, Rizwan Manji, Christine Ebersole, Ethan Suplee, Spike Jonze, Rob Reiner, Jake Hoffman, J.C. MacKenzie, Danny Flaherty, Fileena Bahris, Matthew Rauch, Emily Tremaine, Stefano Villabona, Giselle Eisenberg, Cristin Milioti, Katarina Cas, Ashley Blankenship, Chris Riggi, Aya Cash, Nicole Rutigliano, Catherine Curtin, Chris Caldovino, Madeleine Wade, Welker White, Zineb Oukach, Julian Brand


 • Premiéra v ČR: 16. 1. 2014 ()  Oficiální synopse:
  Víc peněz není nikdy dost

  Neuvěřitelný, fascinující a divoký je příběh Jordana Belforta, který proslul jako vlk z Wall Street. Na plátno ho převedl režisér Martin Scorsese a v hlavní roli muže, který ve dne vydělával tisíce dolarů za minutu a stejně rychle je v noci roztáčel, se představí Leonardo DiCaprio. Tihle filmoví velikáni už spolu natočili čtyři filmy a všechno jsou to úctyhodné bijáky – Gangy z New Yorku, Letec, Skrytá identita a Prokletý Ostrov. Stejně velkolepý a košatý je i Vlk z Wall Street, který líčí vzestup a pád gangstera moderní doby právě podle Belfortově skutečného příběhu.

  Peníze, ženy, večírky, sex, drogy a zase peníze, výstřednosti, které si ani neumíme představit. Bylo to legální? Ani náhodou! Film Vlk z Wall Street přináší podívanou z doby, kdy na Wall Street vládla pravidla Divokého Západu. Jen místo pistolníků na koních se tu prohánějí jachty a nahé blondýny a místo prachu nad prérií víří vzduchem bankovky.

  Někdy dokázal vydělat i 12 milionů dolarů za pouhé tři minuty. A peníze uměl také pěkně roztáčet. V jeho kancelářích běžně defilovala nahá dívčí dechovka, šňupaly se velehory kokainu, pořádaly se závody v házení trpaslíky, opice jezdily na kolečkových bruslích a se svou ženou souložil na matraci ze samých bankovek. Když mu v Londýně na večírku došly drogy, vzbudil svou newyorskou sekretářku, aby mu je poslala soukromým tryskáčem. Po každém velkém mejdanu ale přichází i odpovídající kocovina. Zvlášť, pokud kouzlení s akciemi je více než jen kreativní. FBI vás pak chce zatknout a mnoho dalších se chce pomstít.

  Belfortovu zběsilou jízdu životem převedli na plátno ti nejlepší: Martin Scorsese jako režisér a Leonardo DiCaprio coby představitel titulní role. Ten druhý navázal s Jordanem Belfortem skutečné přátelství a nosil si z jejich setkání celé štosy poznámek: „Chtěl jsem do filmu dostat i intimní detaily, které v knize nebyly,“ říká DiCaprio a tvrdí, že některé scény jsou „na úrovni moderního Caliguly“. Kvůli přijatelné přístupnosti musely být nakonec některé části z filmu vystřiženy, i tak ale Vlk z Wall Street bude aspirovat na zhýralý film roku. Snímek získal nominaci na Zlatý Glóbus pro Nejlepší film a pro Nejlepšího herce v kategoriích muzikál nebo komedie.
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  Ale i sebelepší herci by nedokázali zázraky, kdyby jejich repliky byly bezduché, nudné a o ničem. Nebojte, Vlk z Wall Street tyto výrazy nemá ve slovníku. Těšit se můžeme nejen na úderné rozhovory a plamenné projevy, ale i na něco, co jen tak znovu neuvidíme. Zhýralé večírky, opičky na kolečkových bruslích či bláznivé hry (například hod trpaslíkem na cíl) patří ke standardním zaměstnaneckým benefitům firmy Stratton Oakmont.


  (photo&video: )

  Články
  reklama