Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Wall Street: Money Never Sleeps
, ,

Film


Režie:
 • Hrají: Josh Brolin, Jason Clarke, Susan Sarandon, Michael Douglas, Shia LaBeouf, Frank Langella, Charlie Sheen, Austin Pendleton, Vanessa Ferlito, James P. Anderson, Carey Mulligan, Natalie Morales, Donald J. Trump, Brian Distance, Natalie Gal, Tom Mardirosian, Eli Wallach, Oliver Stone, John Bedford Lloyd, Eloise DeJoria, Sylvia Miles, Julianne Michelle


 • Premiéra v ČR: 30. 9. 2010 ()  Oficiální synopse:
  Gordon Gekko (Michael Douglas), bývalý finanční žralok, kterého pojistné podvody a praní špinavých peněz dostaly před 23 lety za mříže, stojí před branami věznice jako změněný a možná i lepší člověk. Jeho vyhlídky nejsou nijak růžové, skrz prsty se na něj dívají nejen jeho bývalí kolegové, ale i dcera Winnie (Carey Mulligan), která s ním záměrně zpřetrhala všechny vazby. Jistým mostem k dceři by se mohl stát její snoubenec Jacob (Shia LaBeouf), který nápadně připomíná postavu Charlieho Sheena z prvního dílu. Také je to mladý finanční dravec připravený chytit šanci za pačesy a už ji nepustit. Vydělává pohádkové peníze ve společnosti svého mentora Louise Zabela (Frank Langella), jenže série falešných obvinění firmy z obrovských dluhů vedou k hlubokému propadu jejích akcií. Na dno tak padne i Jacob, který se vypraví na přednášku svého potenciálního tchána, v níž napravený hříšník předjímá příchod světové finanční krize. Po přednášce Jacob Gekka vyhledá a uzavře s ním zvláštní dohodu. Gekko využije svých dávných kontaktů a pomůže mu zjistit, kdo a proč zničil firmu jeho chlebodárce. A Jake mu na oplátku proklestí cestu k jeho dceři. Klíčová otázka ovšem zní: Dá se Gordonu Gekkovi skutečně věřit?

  Galerie

  Galerie:

  Video

  Trailer:

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  Většinou druhé díly bývají jen stínem jejich předchůdců. Zde tomu tak není. Rozhodně nechci říci, že by tentokrát dvojka předčila jedničku. Wall Street z roku 1987 mi přišlo propracovanější a ucelenější. Rodinné a milostné problémy i zde sehrály svoji úlohu. Avšak v roce 2010 se v těchto problémech až moc “šťourá” na úkor filmu. Čekala jsem trochu propracovanější a rafinovanější finanční hru. I tak jsou oba filmy hodně vyrovnané.


  Články
  reklama