Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

The Secret Life of Walter Mitty
, , , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Kristen Wiig, Adrian Martinez, Kathryn Hahn, Ólafur Darri Ólafsson, Ben Stiller, Adam Scott, Sean Penn, Paul Fitzgerald, Shirley MacLaine, Patton Oswalt, Alan D. Purwin, Gary Wilmes, Tommy Bayiokos, Alex Kruz, Joey Slotnick, Kelly Southerland, Zivile Kaminskaite, Nicole Neuman, Toshiko Onizawa, Barbara Vincent, Finise Avery, Liz Mikel, Jonathan C. Daly, Lucinda Lewis, Jay Ferraro, Terence Bernie Hines, Chloe Elaine Scharf, Brian Scott McFadden, Katelynn Bailey, Alex Anfanger, Jennifer Leigh Mann, Jenny Rostain, Philip Odango, Dennis Rees, Gurdeep Singh, Brady Bryson, George Signoriello, Efraiem Hanna, Marcus Antturi, Rob Tode, Peter Riga, Alexandra Williamson, Adam Leong, Bennie Road, Martin Lagos, Patrick Michael Malloy, Chris McFarland


 • Premiéra v ČR: 26. 12. 2013 ()  Oficiální synopse:
  Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách.

  Galerie

  Galerie:

  Video

  Trailer:

  Recenze

  Recenze:

  Pokud budete mít při sledování snových i reálných eskapád pocit, že i přes jejich fantasknost vypadají velmi opravdově, nebudete daleko od pravdy. Výsledný efekt je samozřejmě dotvořen pomocí digitálních triků, ale většina scén se točila opravdu v terénu. Ben Stiller si skutečně zaplaval na otevřeném moři, projížděl se na kolečkových bruslích v dopravní špičce a poletoval spolu se svým kolegou Adamem Scottem ulicemi plnými zvědavci.


  Články
  reklama