Zimní příběh (2014)

Winter's Tale
, , , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Colin Farrell, Russell Crowe, Will Smith, Kevin Durand, Matt Bomer, William Hurt, Jennifer Connelly, Finn Wittrock, Graham Greene, Caitlin Dulany, Kevin Corrigan, Jessica Brown Findlay, Ripley Sobo, Scott Grimes, Brian Hutchison, Maurice Jones, Maggie Geha, Lucy Griffiths, Michael Patrick Crane, Alan Doyle, Jon Patrick Walker, David O'Brien Hart, Mckayla Twiggs, Matthew R. Staley, Brenda Wehle, Tom Morrissey, Joshua Henry, Norm Lewis, Harriett D. Foy, Eva Marie Saint, Rob Campbell, Scott Dillin


 • Premiéra v ČR: 13. 2. 2014 ()  Oficiální synopse:
  V mýtickém prostředí New York City se více než jedno století odehrává příběh plný zázraků, neblahých osudů a odvěkého konfliktu dobra a zla. Hlavní role ve filmu ztvárnili Colin Farrell („Total Recall“), Jessica Brown Findlayová (televizní seriál „Panství Downton“) a držitelé Oscara Jennifer Connellyová („Čistá duše“), William Hurt („Polibek pavoučí ženy“), Eva Marie Saintová („V přístavu“) a Russell Crowe („Gladiátor“). Ve filmu „Winter's Tale“ se představí filmoví nováčci Ripley Sobová a Mckayla Twiggsová (obě hrály na Broadway v představení „Once“). Film je režijním debutem oscarového scénáristy Akivy Goldsmana („Čistá duše“), který k filmu také napsal scénář podle uznávaného románu Marka Helprina. Warner Bros. Pictures ve spolupráci s Village Roadshow Pictures uvede film do českých kin 13. února 2014.
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Recenze

  Recenze:

  Slavný producent a scénárista Akiva Goldsman poprvé na svůj film dohlížel také jako režisér a jeho výsledky jsou zajímavě rozporuplné. Na jednu stranu se mu povedlo připravit kouzelnou atmosféru plnou maskovaného nadpřirozena i poetických hlášek o světlu, hvězdách a spřízněnosti lidských osudů, ale jen málokdy dokáže zaujmout příběhem. Postavy si buďto sdělují své city, bloumají nad nesmrtelností chrousta nebo utíkají před záporáky pomocí opakujícího se deus ex machina. Jak vlastně fungují zdejší metafyzické vztahy, to nám jen po kusých informacích vysvětlují právě padouši, případně musíme dát na spekulace lidí, kteří se snaží uhodnout smysl tajemných událostí.


  (photo&video: )

  Články
  reklama