Zlatý podraz (2018)

Zlatý podraz
, , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Ondřej Malý, Alena Mihulová, Jaromír Dulava, Stanislav Majer, Josef Abrhám, Jiří Štrébl, Jan Hartl, Chantal Poullain-Polívková, Filip Březina, Zdeněk Piškula, Patrycja Volny, Jiří Roskot, Simona Lewandovská, Jan Jedlinský, Jiří Vojta, Ihor Krotovych, Alan Weissabel, Jan Smetana, Petr Mareček, Karel Freund, Milan Aulický


 • Premiéra v ČR: 25. 10. 2018 ()  Oficiální synopse:
  Příběh o lásce, přátelství a naději. Film začíná v roce 1938. Hlavní linii snímku tvoří osudová láska mladého právníka a sportovce Franty (Filip Březina) k tanečnici Michelle (Patricia Volny), s kterou se seznámí na poválečném Mistrovství Evropy v basketbalu v Ženěvě. Michell je osudem pronásledovaná dívka, která prchla z vlasti před Stalinem i Hitlerem. Jejich příběh, který kromě politiky ovlivní i dva protikladní jedinci trenér Valenta (Stanislav Majer) a funkcionář Hrabal (Ondřej Malý), vrcholí v roce 1951, kdy Evropu už na mnoho let rozdělila železná opona.
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:


  Teaser trailer:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  Atmosféra v poválečném Československu je bujará. Tým basketbalistů pod vedením mladého právníka Franty (Filip Březina) se kvalifikuje na mistrovství Evropy v Ženevě. Mladíci, kterým nikdo nevěří, bydlí v nevěstinci a každý zápas hrají taktikou „dáme co nejvíc košů“. Přesto se jim povede poválečné mistrovství vyhrát a domů se vrací jako hrdinové. Dějovou linkou příběhu se stává vztah Franty a dívky Michelle (Patrycja Volny), kteří se seznámili právě v Ženevě. Stejně jako v Československu, i v jejich vztahu, a vůbec v basketbalovém týmu po „vítězném únoru“ přituhuje a s obtížnými situacemi se jde těžko vyrovnat tak, jako tenkrát v Ženevě.


  (photo&video: )

  Články
  reklama