Ben-Hur (2016)

ben_hur_2016_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 25. 8. 2016 ()

Synopse: Ben-Hur je epický příběh Ben-Hura (Jack Huston), potomka významného knížecího rodu z Jeruzaléma, jehož adoptivní bratr Messala, vysoce postavený příslušník římské armády, ho křivě obviní ze zrady. Jeho rodina včetně milované manželky skončí ve vězení a on sám je zbaven majetku a odsouzen k doživotním galejím. Po třech letech strávených na moři se Ben-Hur vrací do vlasti s jedinou myšlenkou - pomstít se Messalovi za všechna příkoří, které mu způsobil. Vyzve jej proto na souboj v závodech čtyřspřežím, aby dokázal, že pravda a vítězství stojí na jeho straně.

Recenze:
Současná kinematografie těží ze slávy legendárních snímků a knižních bestsellerů, a proto se jako houby po dešti objevují předělávky starších a vesměs mnohem úspěšnějších a povedenějších sourozenců. Moderního zpracování nebyl ušetřen ani Ben Hur. Román generála Wallaceho se dočkal již několika filmových adaptací. Mezi nejznámější bezesporu patří dobrodružné drama z roku 1959 s Charltonem Hestonem v hlavní roli. Režie se téměř před šedesáti lety chopil William Wyler. Kvalitu a výjimečnost natočeného díla dokazují nejen fanouškovské ohlasy, ale jedenáct zlatých sošek Oscar.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací