Call Girl (2012)

call_girl_2012_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 18. 4. 2013 ()

Synopse: „Sociálně-politický thriller o Švédsku 70. let, v době sexuální i společenské revolty.”

Film Call Girl je hraným debutem režiséra Mikaela Marcimaina, který se doma ve Švédsku proslavil jako režisér televizních seriálů a projektů. Ve své odvážné kinařské prvotině se inspiruje jedním z nejkontroverznějších politických skandálů, ve kterém bylo v 70. letech několik ministrů a politiků vlády Olofa Palmeho obviněno z využívání služeb v síti obchodu s prostitucí neplnoletých dívek pro vysoce postavené funkcionáře, businessmany a celebrity.

Film odkrývá temnou stránku politicky neutrálního státu, ve kterém hnízdí svět třpytivých, erotických i striptýzových klubů a špinavých apartmánů, určených pro nelegální činnost, prostřednictvím příběhu mladé Iris z nejnižší vrstvy společnosti. Marcimainův snímek vyniká soustředěnou rekonstrukcí atmosféry tehdejší doby, zavánějící naléhavými společenskými změnami a na MFF v Torontu v roce 2012 získal Cenu mezinárodní filmové kritiky FIPRESCI.

Recenze:
Štve vás, když se filmy snaží vypadat, jakoby byly natočený v době, v níž se odehrávají? Na vaší odpovědi závisí celý následující úhel pohledu, z něhož se na snímek budete dívat. Pokud zní ano, budete mít možná trochu obtíž s vizuálním zpracováním, pomalým tempem jednotlivých scén a absencí chytlavých hlášek. Jestli jste řekli ne, pak oceníte syrovou realitu, nepřibarvený příběh ze světa, kde si potentáti „užívají“ klidně i s nezletilými lidmi a obludnou demonstraci pokrytectví takových jednotlivců. V obou případech vám budou scházet některá nezaplněná místa.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací