Demonik (2021)

Režie:
Premiéra v ČR: 16. 9. 2021 ()

Synopse: Carly a Angela jsou dcera a matka, které spolu moc často nemluví. Když Carly kontaktují z nemocnice, kde Angela leží v kómatu a s jizvami na rukou, jen velmi neochotně přistoupí na experiment: pomocí počítačové simulace může s matkou promluvit. Tím ovšem žena probudí ďábelské síly, které jen tak zastavit nepůjde. Novinka Neilla Blomkampa slibuje intenzivní kombinaci duchařského hororu a napínavého sci-fi thrilleru. Uznávaný režisér svůj aktuální počin na festivalu Future Gate představí osobně – a to není vše. Blomkamp totiž uvede i několik svých starších kousků, včetně dnes už kultovního District 9.

Recenze:
Úspěšný jihoafrický tvůrce Neill Blomkamp známý sci-fi snímky District 9, Chappie a Elysium napsal během pandemie scénář spadající tentokrát do žánru hororu. Zavede v něm diváky do světa, kde je možné se skrze virtuální realitu dostat do cizí mysli. Obdivovatelé Blomkampovi práce, kteří si od Demoniku slibovali mimořádnou podívanou, však budou chtít po jeho zhlédnutí nahlédnout spíše do hlavy režiséra. Hledat budou odpověď na jednoduchou otázku – byly předchozí Blomkampovy úspěchy pouhým začátečnickým štěstím?

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací