Domov (2013)

domov_hemma_poster
Režie:
Premiéra v ČR: festival ()

Synopse: Sedmadvacetiletá Lou netušila, že má ještě prarodiče. Když jí matka sdělí, že její dědeček právě zesnul, racionálně uvažující a odměřená dívka se vydá na jeho pohřeb. Po setkání s babičkou Fridou se rozhodne na venkově zůstat. Dokonce se začnou trochu mírnit projevy její sociální fobie, psychickou vzpruhu ale bude potřebovat především Frida, jež se se ztrátou životní lásky vyrovnává těžce a netradičně. Romantická tragikomedie lehce poťouchlým okem sleduje mezilidské vztahy a bez zbytečných kudrlinek se hlásí ke svému žánru. Maximilian Hult coby debutující režisér i scenárista dokazuje obratné vyprávěcí schopnosti se smyslem pro detail.

Recenze:
Takže tu na jedné hromádce máme „bláznivou“ důchodkyni, sociální autistku a mladistvého outsidera. Kuriózní sestava vzbuzuje úsměv, ale komediální aspekt se snoubí s úporným snažením protagonistů najít lék na svoje zoufalství nebo v případě Lou dlouhou cestou z nekonečné zmatenosti a vzrůstající vůlí někde zakořenit. Hochovi i mladé ženě pomáhá Henrik (Simon J. Berger), sympatický muž z knihovny, díky němuž možná Lou objeví cennost lásky a Tom něco, v čem by vynikal.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací