Galapágy 3D: Zázraky přírody (2014)

galapagy_3d_zazraky_prirody_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 29. 5. 2014 ()

Synopse: Filmová výprava na místo, jaké nemá nikde jinde obdoby. Galapágy, dlouho zcela ukryté před světem, jsou posledním nedotčeným a skutečným rájem na planetě Zemi. V panenské přírodě nad hladinou i pod ní zde žije řada unikátních a fascinujících zvířat. A hlavně za nimi zamíří v úchvatném 3D zpracování a s českým dabingem další z řady velkoformátových dokumentů kina IMAX s názvem Galapágy 3D: Zázraky přírody. Na filmu spolupracoval známý přírodovědec David Attenborough.

V nekonečných vodách Pacifiku leží jeden ze zázraků přírody: Galapágy. Magické místo, kterému se nic nevyrovná, sopečné souostroví, kde našla domov neuvěřitelná směsice živočichů. Galapágy změnily náhled lidstva na samotnou přírodu a ukazují sílu evoluce, jejíž zákonitosti zde zkoumal Charles Darwin. V hlavních rolích se představí černý mořský leguán, který při lovu v moři spektakulárně vyfukuje slanou vodu nosem, terejové s modrýma nohama nebo galapážský tuleň. Místní obrovské želvy sloní se dožívají věku 150 let a dosahují váhy až 250 kg, kormoráni bez křídel se naučili plavat a tisíce kilometrů od svého původního domova zde sídlí i tučňáci. Hejna majestátních žraloků obrovských se sem vrací každý rok ve stejnou dobu, aniž bychom věděli proč. „Galapágy jsou plné každodenních dramat, ale především jsou plné hodně, ale opravdu hodně charismatických zvířat. Díky tomu, že se velmi neobvykle nebojí lidí, je možné se k nim s kamerou dostat do bezprostřední blízkosti. Jako herci jsou proto úžasní a pro 3D dokument na velkém plátně úplně ideální,“ říká autor scénáře a legendární přírodovědec David Attenborough.

Život na Galapágách se vyvíjel téměř v izolaci, ukryt od celého světa, 1000 kilometrů od nejbližší pevniny. Výsledkem je žijící muzeum přírody plné rostlin a zvířat, které nejsou nikde jinde na planetě. Výprava na Galapágy v kině IMAX nabízí nejen úžasné záběry, ale vypráví příběh o izolovaném vývoji a dobrodružství, které musely jednotlivé druhy podstoupit, aby se životu na Galapágách přizpůsobily. „Domov tu má téměř 9 000 živočišných druhů a jejich krása a jedinečnost dělají z Galapág jeden z divů světa. Na velkém plátně a ve 3D jsou místní zvířata prostě strhující,“ líčí David Attenborough.

Recenze:
K tomuto filmu zatím není k dispozici žádná recenze.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací