Human Flow (2017)

Režie:
Premiéra v ČR: 10. 5. 2018 ()

Synopse: Miliony lidí na naší planetě mají extrémně silný důvod opustit svůj domov a vydat se na cestu. Sucho, hlad, vybombardovaný dům, zmasakrovaní sousedé, umučený manžel, každodenní střelba, intenzívní strach o svůj život, bolestný strach o život svých dětí. Miliony lidí nemají žádnou jinou možnost, než zemřít anebo se zapojit do toho, čemu v klidech našich bezpečných domovů říkáme migrační krize. Kromě smrti nemají jinou možnost, než se vzdát celého svého života, veškeré úspory dát na to, aby nastoupili do gumového člunu na moři a přes vlny, bouřku a utrpení se dostali jinam. Prostě jinam.

Celosvětově ceněný a uznávaný umělec Aj Wej-wej byl sám v minulosti uprchlíkem. Jeho epický dokument Human Flow se proto na tragické osudy uprchlíků v dnešní uprchlické krizi dívá jinak, než řada z nás. S porozuměním. Dokument bere diváky na cestu s uprchlíky a během hrůzyplné odysey nabízí nečekanou lidskou důstojnost, naději a také humor. Mimo to připomíná i fakt, že uprchlické a migrační lidské vlny jsou nedílnou součástí historie 20. století i celé historie.

Recenze:
Více než 65 miliónů lidí z celého světa bylo nuceno odejít ze svých domovů a vydat se na cestu. Důvody jsou různé: sucho, hlad, vybombardovaný příbytek, zmasakrovaní sousedé, každodenní střelba, intenzivní strach o svůj život i život svých dětí. Tito lidé nemají žádnou jinou volbu, buď zůstanou a čeká je jistá smrt, nebo se vydají vstříc nejisté cestě za lepší budoucností a zapojí se do toho, čemu z našich bezpečných domovů říkáme migrační krize. Jejich jediným východiskem je vzdát se celého svého života, spakovat se a veškeré své úspory dát na přepravu gumovým člunem přes moře, aby se dostali pryč.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací