Každá minuta života (2021)

Režie:

Premiéra v ČR: 26. 8. 2021 ()

Synopse: Mladý pár Lenka a Michal se věnují výchově svého čtyřletého syna s nejvyšším možným nasazením. Miško má už od narození naplánovanou každou minutu svého života tak, aby se z něj jednoho dne stal úspěšný vrcholový sportovec a po všech stránkách „kvalitní člověk“. Tomuto cíli je podřízeno vše. Rodiče odsunují své potřeby na vedlejší kolej, věnují synovi maximum času a malý Miško předčí svými výkony většinu vrstevníků. Na první dětská kamarádství však nemá zatím Miško čas. V jeho životě trénink střídá hru, hra střídá cvičení a cvičení střídá trénink v pravidelném rytmu. Živými situacemi z rodinného života otevírá režisérka Erika Hníková řadu otázek ohledně výchovy dětí a rodičovských výzev v dnešní době. Děláme pro své děti dost? Nebo toho děláme až moc?

Recenze:
Dokumentaristku Eriku Hníkovou velmi zaujal způsob výchovy s názvem Kamevéda, jejímž zakladatelem je Pavel Zacha. Zaměřuje se především na intelektuální a pohybovou výchovu dítěte už od útlého věku. Rodiče s ním tráví skoro veškerý svůj volný čas a neustále mu dávají různé podněty. Dítě by si pak samo mělo vybrat, v jakém směru chce pokračovat.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací