Komorná (2016)

komorna_2016_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 11. 8. 2016 ()

Synopse: Šlechtična Hideko žije v ústraní na venkovském panství se svým strýcem a poručníkem. Chlípný strýc vychovává Hideko přísnou rukou a čeká, až dospěje, aby si ji mohl vzít a zmocnit se jejího bohatství. V domě se však objevuje podvodník, který zosnuje příchod mladé komorné Sukhui, ve skutečnosti chudé kapsářky, která mu má pomoci nebohou Hideko svést. Dobře promyšlený plán ale začíná hatit vášeň, která mezi dvěma dívkami zahoří. Brzy navíc přestává být jasné, kdo koho ve skutečnosti podvádí. Příběh bestselleru Zlodějka spisovatelky Sarah Waters do japonsko-korejských reálií 30. let 20. století převedl jeden z nejvýraznějších jihokorejských režisérů současnosti Park Chan-wook a vytvořil dynamický thriller plný zvratů prodchnutý podmanivou erotickou atmosférou.

Recenze:
Když jednou kývnete na složitou hru o peníze, lásku, přízeň a společenské postavení, už nikdy nebudete klidně usínat. Jste jen ubohými figurkami na hracím plánu, nebo tím, kdo za ně tahá? Na první pohled pozorujete naivní šlechtičnu Hideko a prohnanou komornou Sukhui zavřené na venkovském panství v japonsko-evropském stylu. Co se však skrývá za zdmi paláce, stěnami čítárny a za dveřmi sklepení?

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací