Kyborgové (2017)

Film


Režie:


Premiéra v ČR: 23. 4. 2018 ()Oficiální synopse:
Válečné drama Achtema Seitablajeva vypráví o jedné z nejdramatičtějších fází rusko-ukrajinské války. Jde o příběh obrany letiště v Doněcku, o které se bojovalo 242 dní. Bojové scény i kulisy zničeného letiště posloužily tvůrcům filmu jako platforma pro diskusi o tom, za jakou Ukrajinu každý z jejích obránců bojuje. Vzhledem k tomu, že protagonisté filmu pocházejí z různých věkových i sociálních skupin, i jejich motivace a vize Ukrajiny se od sebe liší.
(photo&video: )

Galerie

Galerie:
(photo&video: )

Video

Trailer:

(photo&video: )

Recenze

Recenze:

Před pár lety chlouba ukrajinského města Doněcku, moderní letiště, kterým za rok prošlo přes milión cestujících. Dnes zde leží rozbombardované přistávací dráhy, zruinované budovy, kde jen utržené dvojjazyčné cedule a pozůstatky obchodů Duty Free naznačují, o jakou instituci se jedná. Doněcké letiště bylo v rusko-ukrajinské válce strategickým cílem, a přesto, že počty separatistů převyšovaly ukrajinské vojáky, podařilo se těmto kyborgům letiště bránit mnoho dní.


(photo&video: )

Články k filmu

Zobrazit všechny články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací