Líná zátoka (2016)

lina_zatoka_2016_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 14. 7. 2016 ()

Synopse: Francouzský režisér Bruno Dumont před dvěma lety rozesmál karlovarské publikum svou minisérií Malej Quinquin. Nyní po uvedení v soutěži na festivalu v Cannes vstupuje do kin se svou zdivočelou komedií a retro detektivkou v jednom. Líná zátoka představí slavné herce (Juliette Binoche, Valeria Bruni Tedeschi ad.) ve velmi neotřelých hereckých polohách. Zábavná francouzská komedie odehrávající se v nádherně nasnímaných exteriérech severní Francie ukazuje, že i Francouzi si umí dělat legraci sami ze sebe.

Recenze:
Je léto roku 1910 a inspektor Machin se se svým pomocníkem Malfoyem snaží vyřešit řadu záhadných zmizení ve městečku u řeky Slack na Opálovém pobřeží. Jako na zavolanou přijíždí na pobřeží dekadentní rodinka Van Peteghem, kteří zde tráví každým rokem léto ve své prázdninové vile, ze které mají ten nejlepší výhled na celé okolí. Na druhé straně zátoky bydlí rodina Brufortových, která je poseta záhadami. Jak narůstá počet zmizelých a případ se stává čím dál tím víc podivuhodnějším, tak se zvyšuje i trápení inspektora Machina. Zároveň vzniká milostný vztah mezi Ma Loute, nejstarším synem Brufortových a Billie z rodiny Van Peteghemových. Po mnoha absurdních situacích se dostavuje ještě absurdnější konec.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací