Malé ženy (2019)

Režie:
Premiéra v ČR: 30. 1. 2020 ()

Synopse: Autorka a režisérka Greta Gerwigová (Lady Bird) vytvořila Malé ženy, které čerpají z klasického románu a díla Louisy May Alcottové, a zároveň se v autorčině alter egu Jo Marchové odráží její fiktivní život. V podání Gerwigové se oblíbený příběh sester Marchových – čtyř mladých žen, z nichž každá je odhodlaná prožít život podle svého – stává nadčasovým a velice aktuálním. V rolích Jo, Meg, Amy a Beth Marchových se objeví Saoirse Ronanová, Emma Watsonová, Florence Pughová a Elize Scanlenová; dále se představí Timothee Chalamet jako jejich soused Laurie, Laura Dernová jako Marmee a Meryl Streepová jako teta Marchová.

Recenze:
Americká spisovatelka a průkopnice v oblasti ženských práv Louisa May Alcottová se nejvíce proslavila svou částečně autobiografickou knihou s názvem Malé ženy z roku 1868. Od té doby tyto obyčejné radosti a strasti čtyř sester nepřestávají lidi bavit. Proto se toto dílo dočkalo hned několika nových vydání i filmových zpracování. Ať už jde o snímek z roku 1933 s Katharine Hepburn, nebo o verzi z devadesátých let. Režisérka a scénáristka Greta Gerwig se tentokrát pustila do příběhu poněkud jinak, s nadhledem, který díky své nepatetičnosti přiláká zajisté velké množství diváků.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací