Mládí (2015)

mladi_2015_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 8. 10. 2015 ()

Synopse: V luxusním lázeňském hotelu ve švýcarských Alpách se každý rok setkávají staří přátelé Fred Ballinger (Michael Caine) a Mick Boyle (Harvey Keitel). Letos se zde Fred léčí pod dozorem své dcery (Rachel Weisz) a mezi léčebnými kúrami s Mickem vzpomínají na své pestré životy hudebního skladatele a filmového režiséra a se suchým humorem komentují své chátrající tělesné schránky. Kypící život kolem nich a ostatní excentričtí hosté - jihoamerická fotbalová legenda, mladý herec z Kalifornie (Paul Dano) nebo současná Miss Universe - jim poskytují bohaté podněty k úvahám o mládí, kráse, kreativitě, zkrátka o všem, co zahání myšlenky na blízký konec. Snímek, který se stal vítězem Ceny diváků na karlovarském festivalu 2015, nezapře působivý vizuální styl režiséra Paola Sorrentina ani tematickou návaznost na jeho předchozí film, oscarovou Velkou nádheru.

Recenze:
Italský režisér Paolo Sorrentino se stejně jako v oscarové Velké nádheře (2013) i v Mládí zabývá velkým lidským tématem: stárnutím. V luxusním hotelu ve švýcarských Alpách se setkávají dva celoživotní přátelé a vzpomínají spolu na vše, co prožili, a řeší, co je ještě čeká a jak se s tím vším vyrovnat.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací