Nebe a led (2015)

nebe_a_led_2015_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 5. 5. 2016 ()

Synopse: Oscarový režisér Luc Jacquet (Putování tučňáků) ve svém novém celovečerním dokumentu popisuje sérii dobrodružných cest francouzského polárníka a vědce Clauda Loriuse na Antarktidu, které vedly až k objevení a popsání jevu, dnes dobře známého jako „globální oteplování“. Na příběhu odvážného vědce a jeho přelomového objevu ukazuje režisér, jaký dopad může mít chování člověka na budoucnost naší planety. Dokument zakončoval poslední ročník festivalu v Cannes.

Recenze:
Claude Lorius byl jeden z prvních lidí na světě, který mluvil o vlivu člověka na přírodu a popsal jev dnes známý jako globální oteplování. Věda mu umožnila vidět budoucnost, teď se jeho předpovědi plní. Stoupá hladina oceánů, tají ledovce, hurikány jsou čím dál častější. Clauda ctí mezinárodní vědecké prostředí, ale on zažívá pocit marnosti a frustrace.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací