Nic ve zlým (2020)

Režie:
Premiéra v ČR: 7. 10. 2021 ()

Synopse: Hořkosladká lovestory o hledání vlastních kořenů

Divoké parties a občasný sex s muži z online seznamky –⁠ takový je život mladého Parvise, Němce s íránskými kořeny. Šedý stereotyp naruší až výpomoc v přistěhovaleckém centru, kam se dostane potom, co ho chytí při krádeži v obchodě. Mladík zde potká stydlivého Amona a jejich vztah se začne z přátelství pomalu měnit v lásku… Nalezne díky ní pocit domova navzdory překážkám místního úřadu? Odvážný snímek získal cenu Teddy Award na Berlinale a z mezipater si odvezl hlavní cenu poroty!

Recenze:
Jedná se o režisérský debut mladého filmaře Faraze Shariata. Inspirací mu byl především jeho vlastní život. V popředí jsou témata jako přistěhovalectví, homosexualita a obecně hledání vlastní identity během dospívání i v cizí kultuře. V roce 2020 získalo drama cenu Teddy Award za nejlepší queer snímek na festivalu Berlinale, v Česku zase vyhrálo hlavní soutěž na festivalu Mezipatra.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací