Přípitek (2020)

Film


Režie:


Premiéra v ČR: 17. 6. 2021 ()Oficiální synopse:
Adrien trčí na otravné rodinné večeři. Otcovy historky se opakují posté, matka se vyžívá v nudných konverzacích a sestřin snoubenec je jako vždy přechytralý. Adrienova expřítelkyně mu navíc neodpovídá na zprávu. Naděje, že ji získá zpátky, se zmenšuje. Minuty se vlečou a Adrien má jasno – horší už to být nemůže. Pak ale přijde poslední rána. Budoucí švagr Adriena požádá, aby pronesl přípitek na svatbě. Adrien nesnáší svatby. A mluvení na veřejnosti. A svého budoucího švagra. Ale říci „ne“ nedokáže. V hlavě se mu okamžitě začínají rozjíždět barvité scénáře toho, co všechno by se při jeho přípitku mohlo pokazit… V hravé francouzské komedii, vybrané do programu festivalu v Cannes, září v hlavní roli Benjamin Lavernhe (Dokud nás svatba nerozdělí).
(photo&video: )

Galerie

Galerie:
(photo&video: )

Video

Trailer:

(photo&video: )

Recenze

Recenze:


Adrien musí nějak zvládnout večeři se svou rodinou. Jeho otec si libuje ve vyprávění tisíckrát omílaných historek a jeho matka zase perfektně ovládá umění nudných konverzací. Navíc se Adrien musí dívat na svou sestru a jejího přítele, kteří tvoří dokonalý pár, ačkoliv jeho přítelkyně si chtěla dát „pauzu“. A ještě ke všemu mu ani neodpovídá na zprávy. Celá situace se ještě zhorší, když ho jeho budoucí švagr požádá, aby měl na jejich svatbě přípitek. I když nesnáší mluvení na veřejnosti, nedokáže ho odmítnout a okamžitě se mu v hlavě začínají odvíjet nejrůznější scénáře toho, co všechno by se při tom mohlo pokazit.


(photo&video: )

Články k filmu

Zobrazit všechny články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací