Road-Movie (2015)

road_movie_2015_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 22. 3. 2016 ()

Synopse: Spontánně se vydat na cestu, bez stanoveného cíle, s prima holkou a ve stylovém autě, kterým je v české hravé variantě na zavedený žánr červený Ford z 80. let. Absolventský film Martina Jelínka, který si získal pozornost již svými studentskými filmy natáčenými na pražské FAMU, sleduje Jakuba, který sice spoluvlastní úspěšný pražský start-up, ale možná mu v životě cosi schází. Na víkendové návštěvě v rodné Telči potká kamarádku z dětství a začíná jejich jízda, která se ale postupně ukáže jako méně bezstarostná, než doufali. Volné uplývání cesty a přirozené dialogy vydělují z banality existenciální otázky současných mladých lidí.

Recenze:
Student ekonomie Jakub (Matěj Merunka), který v Praze vlastní úspěšnou start-upovou cestovní kancelář, odjíždí na víkend domů na rodinnou oslavu do rodné Telče. Na Moravě si odbude pár panáčků na zdraví a vydává se za svou kamarádkou Ilonou (Agáta Kryštůfková). Po společně stráveném odpoledni vzniká spontánní nápad nasednout do auta, někam daleko odjet a na chvíli uniknout skutečnému světu.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací