Spencer (2021)

Režie:
Premiéra v ČR: 20. 1. 2022 ()

Synopse: Během vánočních svátků s královskou rodinou na panství Sandringham v anglickém Norfolku se Diana Spencer (Kristen Stewart), potýkající se s duševními problémy, rozhodne ukončit své deset let trvající a dávno vychladlé manželství s princem Charlesem. Ačkoli se množí zvěsti o aférách a rozvodu, na Vánoce se musí o všem mlčet a předstírat pokoj v rodině. Je tu jídlo a pití, střelba a lov. Diana tu hru zná. Ale letos to bude úplně jinak. Film SPENCER vypráví o tom, co se mohlo odehrát během těch pár osudných dní.

Recenze:
Je princezna Diana podobná Anně Boleynové? Přesně na to se ptá Spencer, nový snímek režiséra Pabla Larraína, v němž se snaží o ambiciózní předěl příběhu, který všichni dobře známe. Larraínovo dílo se zaměřuje na jedno specifické období v životě princezny Diany, ještě přesněji na tři konkrétní dny. Vše se točí okolo vánočních oslav královské rodiny na panství Sandringham v době, když už se manželství Diany a Charlese dávno pomalu rozpadalo. A stejně tak se rozkládalo i duševní zdraví Diany. Aspoň to nasvědčuje scenárista Steven Knight, který z nějakého nepochopitelného důvodu představuje Dianu jako podivuhodnou paranoidní kreaturu zralou na blázinec.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací