Totem vlka (2015)

totem_vlka_2015_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 17. 3. 2016 ()

Synopse: Mladý Číňan Chen Zhen se za dob tzv. kulturní revoluce ocitá v oblasti Vnitřního Mongolska, kde se seznamuje s nomádským způsobem života. Mongolské stepi symbolicky vévodí vlk, který je člověku nejnebezpečnějším nepřítelem, ale rovněž dobrodincem. Právě v odvěkém zápasu s vlkem ohrožujícím stáda ovcí a koní byl člověk posílen. Chen Zhen je natolik okouzlen místním smýšlením, že se rozhodne odchytit a vychovat vlčí mládě.

Recenze:
V tomto polo-autobiografickém díle Lu Ťia-mina se dostáváme do roku 1967, kdy v Číně probíhala kulturní revoluce a studenti byli posíláni „za zeď“ do vnitro-mongolského bloku, aby zvyšovali gramotnost vesničanů. Student z Pekingu Chen Zhen (Shaofeng Feng) je spolu se svým kamarádem přidělen do malinké vesničky mongolských pastevců, jež jsou nakloněni velkému duchu Tengri. Jak tomu bývá, opak je pravdou, a tak jsou to nakonec studenti, kdo dostává lekci nelehkého života v mongolských horách, kde pravidla určuje příroda.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací