Taxi 121 (2016)

taxi_121_2016_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 1. 9. 2016 ()

Synopse: Snímek Taxi 121 je českým thrillerem, inspirovaným skutečnými událostmi z roku 2014, kdy sériový vrah připravil o život tři pražské taxikáře. Oficiálně policie přičítá vraždy jedinému pachateli, který je však veřejnosti stále neznámý. Tragédie se stala impulsem k natočení thrilleru, který rychle vtáhne diváka do děje a nechá ho procítit celou škálu emocí od strachu, přes odvahu, až po naději. Film poodkryje divákovi nejen možný důvod, proč pachatel vraždil, ale především mu nabídne intenzivní příběh mladého manželského páru Matěje a Lucie (Filip Tomsa a Lenka Zahradnická), který se nevzdá ani ve chvíli, kdy už nemá před sebou prakticky žádnou budoucnost… Taxi 121 je celovečerním debutem mladého režiséra Dana Pánka, který předkládá svou verzi událostí, jež před dvěma lety otřásly českou společností. Zároveň má však ambice zaujmout i všechny diváky poctivých thrillerů.

Recenze:
Celovečerní debut Dana Pánka Taxi 121 je tak trochu popletený film. I přes avizovaný thriller je většinou spíše milostným dramatem, ve kterém dobrácký Filip Tomsa coby opak archetypu taxikáře, svou ostentativní bezelstností diváka mírně rozčiluje. V první polovině se stále opakují stejné věci, manželský stereotyp, vyděšená žena, která se bojí vraha, hodný taxikář, který se vraha nebojí, spokojení pasažéři, banální dialogy, prostě táhlá nuda.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací