Velvet Buzzsaw (2019)

Režie:
Premiéra v ČR: 1. 2. 2019 ()

Synopse: Obávaný kritik a chladný majitel galerie společně se svojí asistentkou získají malby zesnulého umělce - avšak s nemilými následky.

Recenze:
Někteří lidé by umírali pro peníze. Jiní by zemřeli pro umění. Tento snímek vypráví o obou typech, ale trošku obráceně: co kdyby umění začalo zabíjet lidi? Příznivci lehce bizarních snímků s mysteriózními prvky si nejspíš přijdou na své. Fanoušci hororu a thrilleru, jak je Velvet Buzzsaw oficiálně označován, budou ale spíše zmateni, případně znuděni. Na thriller nám tu chybí dostatek napětí a zápletka není příliš propracovaná, o prvcích hororu ani nemluvě, to už snímku klidně můžeme říkat komedie. Přesto je to film zajímavý a naprosto sebevědomě natočený i zahraný. Z takového popisu asi nejste moc moudří, ale o moc lepší to nebude ani po zhlédnutí filmu. A to je nejspíš správně.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací