Zoran, můj synovec idiot (2013)

Zoran_muj_synovec_idiot_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 28. 8. 2014 ()

Synopse: Paolo je cynický Ital, který se od rána do rána nalévá vínem. Jednoho dne zdědí slovinský poklad – synovce Zorana. Šestnáctiletý outsider toho moc nenamluví, ale má jedno výjimečné nadání… Zoran skvěle hraje šipky. A Paolo toho chce využít ve vlastní prospěch. Slovincova přítomnost postupně změní nejenom zaběhnuté pořádky v malém městě, ale i strýčkův stereotypní a citově vyprázdněný život. Cynická komedie si bere na paškál náturu obyvatel malého italského regionu a staví proti sobě dva lidské archetypy, které si nemohou být vzdálenější, ale pod vzájemným působením se začnou proměňovat a přibližovat.

Recenze:
I nepříjemná osobnost může být totiž k pomilování a právě jedna taková vznikla díky Guiseppovi Battistonovi, představiteli životního zkrachovalce Paola. Battiston ostatní vesele uráží a je připraven své blízké nepokrytě balamutit. Prostě je to pravý opak nevinného chlapce Zorana (Rok Prašnikar), který se dostane do jeho péče, když zemře jejich společná slovinská příbuzná, na niž Paolo už dávno zapomněl.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací