Zrcadla ve tmě (2021)

Režie:
Premiéra v ČR: 30. 9. 2021 ()

Synopse: Tanečnice Marie (Alena Doláková) a její přítel František se snaží zachránit svůj vztah pomocí odpovědí na 36 otázek, díky kterým se podle vědců zamilujete do kohokoliv. Jenže čerstvě třicetiletá Marie má plnou hlavu jiných, mnohem důležitějších otázek. Má cenu pokračovat v kariéře, ve které nikdy nedosáhne vrcholu? Dokáže překonat svůj strach z průměrnosti a být se sebou spokojená? Přestane jí matka někdy mluvit do života? A hlavně – stojí její vztah vůbec za záchranu? Šimon Holý ve svém formálně výrazném celovečerním debutu přináší nebývale autentický pohled na vztahy, sny a starosti dnešních lidí okolo třicítky.

Recenze:
Vztahy, tanec a sebeláska. To jsou přesně tři primární témata, kterými se zabývá drama Zrcadla ve tmě, režisérský a scenáristický celovečerní debut Šimona Holého. Ten se ve své prvotině zaměřuje na vztah dvou mladých lidí, Marie a Františka, zkoumaný skrze optiku jejich vzájemného rozhovoru, při kterém na přeskáčku odpovídají na otázky ze vztahového kvízu. Do toho je to pak prolnuto dějovou linkou zaměřující se na Marii a její tanečnickou dráhu a s tím spojené nekončící tréninky. Skrz to se nám otevírá povaha její osobnosti a její komplikovaný vztah především k sobě samé.

(photo&video: )

Video
Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací