Čtvrtý druh / The Fourth Kind – recenze

Přiletěli jsme, unesli jsme, prozkoumali jsme.

Kategorie setkání s mimozemskou existencí:

První druh – vizuální kontakt

Druhý druh – kontakt s důkazem (např. kruhy v obilí)

Třetí druh – setkání tváří v tvář

Čtvrtý druh – únos

Pokud se vám v noci zdá, že vás unášejí mimozemšťané a vy se s hrůzou v očích probouzíte, je toto film přímo pro vás. Pokud uvažujete více racionálně, budete na snímek pohlížet s větší či menší mírou nedůvěry.

Bohužel se režisérovi nepodařilo rozhodnout, co chce vlastně natočit. “Autentické” záběry ve stylu Záhada Blair Witch se mísí s klasickým “emzáckým” hororem. Pokud by se tyto linie povedlo dobře nakombinovat, mohl vyjít zajímavý film. Ono se bohužel nezadařilo. Rozpůlení nebo dokonce rozčtvrcení obrazu, kde vidíme “realitu” s filmovou verzí dohromady, je zmatené a překombinované. Doktorka Abigail Tylerová navíc v dokumentární rovině působí až karikaturisticky. Nejhorší části filmu jsou, když Milla Jovovich mluví jako Milla Jovovich a Olatunde Osunsanmi mluví jako Olatunde Osinsanmi.

Bylo by fér, zmínit i nějaké kladné stánky. Velice dobrý tah vidím v poměru otázek a odpovědí. Ne všechny otázky byly zodpovězeny, ne vše bylo viděno, tudíž jsou vrátka k vaší představivosti otevřena dokořán i po skončení filmu. Navíc se dočkáte i několika scén s velice dobrou atmosférou. Čtvrtý druh mohl být velice zajímavý film, kdyby se nezasekl někde na půli cesty. Teď už záleží jen na vás, jak bude znít odpověď na: Věřím nebo nevěřím?

 

 

Uvolněte se, prosím. A nyní můžete začít křičet.


 
 

Sova sem, sova tam, je všude kam se podívám.


 
 

Diktafon, nejlepší přítel ženy.


 
 

0%

Bohužel se režisérovi nepodařilo rozhodnout, co chce vlastně natočit. "Autentické" záběry ve stylu Záhada Blair Witch se mísí s klasickým "emzáckým" hororem. Pokud by se tyto linie povedlo dobře nakombinovat, mohl vyjít zajímavý film. Ono se bohužel nezadařilo.

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací