Filmové tipy: Které filmové hity a postavy se v příštím roce vrátí v nové podobě?

Aneb, jakých remaků se dočkáme v roce 2021.

Jedna věc se již léta tradičně nemění, a to je každoročně narůstající počet filmových remaků, které si pro nás tvůrci přichystali. Předělat již známé a mnohdy oblíbené dílo do nové podoby je oblíbeným kumštem filmařů, ne vždy se však zavděčí. Pojďme se tedy podívat, jaké snímky budeme v příštím roce (dá-li covid) porovnávat s jejich originálními předlohami:

Mortal Kombat

česká premiéra: 15. duben režie: Simon McQuoid

Mortal Kombat je beze sporu jednou z nejznámějších herních sérií v historii. V roce 1995 se dokonce dočkala svého prvního zfilmování, ne však zdaleka posledního. Poté následovala spousta sequelů a spin-offů a v současnosti se chystá i zbrusu nová filmová verze známého příběhu. V hlavních rolích se zde objeví Jessica McNamee a Hiroyuki Sanada, mělo by se také jednat o trochu brutálnější pojetí, které nebude přístupné mládeži. Snímek pak bude k vidění současně na HBO Max i v kinech.

Cruella

česká premiéra: 27. května režie: Craig Gillespie

Kdo by neznal jednu z nejděsivějších animovaných záporaček vůbec? Vždyť chtěla zabít nevinná štěňátka, kvůli kožichům. Cruella De Vil je jistě jméno, které mnohým dětem zarylo pod kůži, a ještě větší grády mu dodala osobitá hraná verze v podání Glenn Close. V současnosti se této role v nové adaptaci 101 Dalmatinů ujme oscarová herečka Emma Stone. Vedle ní se zde pak mají objevit třeba Emma Thompson nebo Mark Strong. Cruella by měla být dostupná skrz Disney+, u nás pak i na velkém plátně.

Candyman

světová premiéra: 27. srpen režie: Nia DaCosta

Candyman je vražedná duše s hákem místo ruky, kterou omylem na zem přivolala skeptická studentka, dělající o něm svou studii. Tak se prezentoval původní snímek z roku 1992 i jeho další sequely, ten nový je pak remakem a sequelem v jednom a vrací se na místo činu, kde celá legenda započala. Datum české ani slovenské premiéry však zatím nebylo oznámeno.

(Foto: Candyman, MGM)

Duna

česká premiéra: 30. září režie: Denis Villeneuve

Tato adaptace stejpůsobené covidem-19 byla nakonec odsunuta o rok. Příběh se točí kolem tří rodů (Atreidové, Harkonnenové a Fremenové), kteří mezi sebou bojují o planetku Dune, kde se nachází poslední úložiště vzácného koření zvláštního druhu. Nová verze pak čítá poměrně bohaté obsazení, ve kterém figurují například Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Zendaya, Oscar Isaac, Javier Bardem či Dave Bautista. Hudební doprovod pak pro film vytvořil Hans Zimmer. Podobně jako Mortal Kombat, tak i Dune bude k vidění souběžně v kinech i na HBO Max.

(Foto: Duna, Warner Bros. Pictures)

West Side Story

česká premiéra: 9. prosinec režie: Steven Spielberg

Roční odsun dostal i rnojmenného snímku z roku 1984 měla původně vyjít již v letošním roce, avšak kvůli světové pandemii zemake populárního muzikálu West Side Story. Kdo by neznal zamilovaný příběh Tonyho a Marii inspirovaným Romeem a Julií. Mezi jejich znepřátelenými gangsterskými rodinami vře válka, a tak se jí tento milostný pár musí pokusit zastavit. A to za zvuků klasických písní z pera Leonarda Bernsteina a Stephena Sondheima. První filmová adaptace této broadwayské klasiky vznikla v roce 1961 a přesně šedesát let poté vstoupí do kin nová verze, jež vznikla pod taktovkou Stevena Spielberga. Nabídne nám i poměrně zajímavé herecké obsazení, objeví se zde například Ansel Elgort, Rachel Zegler, Maddie Ziegler, Corey Stoll či Rita Moreno.

(Foto: West Side Story, 20th Century Studios / Amblin Entertainment)

Night at the Museum

česká premiéra: 2021 (přesné datum ještě není) režie: Shawn Levy

Noc v muzeu s Benem Stillerem v hlavní roli jako hlídačem newyorského muzea, které vždy v noci záhadně ožívá, zná snad každý. A tak není divu, že se tvůrci rozhodli z této filmové série ještě trochu něco inkasovat. Po sequelech se rozhodli, že vytvoří animovaný remake pro Disney+, který vznikne pod taktovkou Shawna Levyho, mezi jehož nejznámější režisérské počiny patří seriál Stranger Things. Více detailů však ohledně chystaného snímku nebylo oznámeno.

Za zmínku pak také stojí ještě tři připravované remaky, které by potenciálně mohly spatřit světlo světa v roce 2021. Prvních z nich je nová verze legendárního Highlandera v režii Chada Strahovskiho, který má na svědomí trilogii s Johnem Wickem. Druhým je pak alternativní převyprávění kultovního vánočního snímku Sám doma, u nějž je již známo kompletní obsazení i režisér Dan Mazer, mělo by se také jednat o produkci pro Disney+, nezbedného kluka pak tentokráte ztvární Archie Yates, který se proslavil jako Yorki v Králíčkovi Jojo. A do třetice tu pak je také chystaný remake fantasy akčňáku Master of the Universe, zde víme, že do hlavní role He-Mana byl obsazen Noah Centineo a natáčet by se také mělo částečně v Praze. U žádného z těchto filmů však zatím nebyla potvrzená přesná data vydání těchto snímků, je tedy možné, že se jejich premiéry posunou ještě o rok.

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací