Souboj Titánů / Clash of the Titans (2010) – recenze

Vypusťte Krakena!!!
 
 
Těšili jsme se, báli jsme se a zklamaní odcházíme z kina. Jeden z velmi napjatě očekávaných filmů toho roku se přiřítil do našich kin a naše obavy byly naplněny. Báli jste se, že Souboj Titánů bude průšvih? Bohužel jste se nemýlili.

Kdo četl Staré řeské báje a pověsti ví, že i Titáni z roku 1981 se dosti liší od knižní interpretace. Ale i v 80. letech měli své kouzlo. O nějakém kouzlu si moderní Titáni mohou nechat jen zdát. Nechci Vám prozradit moc „nechutných“ překvapení, které film nabízí, ale chci Vás i dostatečně varovat a připravit na to, co Vás ve filmu čeká.

Vezměme si postavu Persea. Sam Worhington se na tuto roli nehodí. Jeho vojenský sestřih a vzezření naprosto ruší jakoukoliv iluzi, že on je ten Perseus, polobůh. Navíc jeho klackovité chování, neúcta k darům, nesamostatnost a vnitřní motiv, který ho uhání kupředu Vás zasáhne jako kudla do zad – v pořadí první.

Děj je druhá kudla do zad. Máme peníze, uděláme velkolepé bojové scény, ale že mezi nimi není žádné pojidlo se ztratí. Toho si nikdo nevšimne.  Jé, já jsem polobůh – skok – támhle se pase létající kůň – skok – poperu se se škorpiony – skok – skok – skok ….

Třetí kudla do zad. Komu mám fandit? Postav je tolik, prostoru málo a vztahy natolik zmatené, že nevíte koho si máte oblíbit a koho proklínat. Pro druhou polohu by se tu i docela logická možnost našla – režisér a scénárista. O Bozích nemá ani cenu mluvit. Vznikl jen další film, kde se prozměnu nepovedli a namísto toho, aby vypadali „božsky“, působíspíše směšně.

Kudla čílso čtyři. Dialogy. Nic hloupějšího jste už dlouho neslyšeli. Při některých momentech Vás bude v hlavě nahlodávat otázka: „Tohle opravdu mysleli vážně?“ Nejhorší na tom je, že asi mysleli.

A už se na nás řítí pátá kudla. Vypusťte Krakena! Pokud jste se těšili na Hádova domácího mazlíčka, který se rozlobý a bude zlý, budete velmi zklamaní. Jeho běsnící velkolepé finále je „třešničkou na dortu“ podpásovek tohoto filmu.

Souboj Titánů je nádherným příkladem toho, jak se tvůrci snaží pomocí nové atrakce jménem 3D vytáhnout z diváků více peněz. Pokud je film točen klasickým způsobem a třetí rozměr je narychlo uměle přiděláván kvůli vyšším tržbám, dočkáme se jen průšvihu a šesté kudly do zad.

Bojové sekvence nepůsobí špatně, je na ně dobrý pohled (ve 2D lepší), ale jinak nesourodý, nelogický a poměrně i nudný film nezachrání. Pro mě je Souboj Titánů velké zklamání.  Každá z šesti vržených kudel mu odtrhla 10% z celkového hodnocení. Pokud na něj půjdete do kina, nevyhazujte peníze za 3D, nevyplatí se to.
 

Perseus se nechal ostříhat strojkem s nástavcem 2mm.


 

Hádes – že by další jméno, které nesmíme vyslovit?


 

Kraken a jeho filmový „štěk“.


 

40%

Souboj Titánů / Clash of the Titans (2010)

Souboj Titánů je nádherným příkladem toho, jak se tvůrci snaží pomocí nové atrakce jménem 3D vytáhnout z diváků více peněz. Pokud je film točen klasickým způsobem a třetí rozměr je narychlo uměle přiděláván kvůli vyšším tržbám, dočkáme se jen průšvihu.

  • Hodnocení

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací