Rychle a zběsile 6 / Fast and the Furious 6 – recenze

Je to pták, je to Superman? Ne, je to Vin Diesel!

 

Stýskalo se vám po Dominicu Torettovi (Vin Diesel), Luku Hobbsovi (Dwayne Johnson), Brianu O’Connerovi (Paul Walker), rychlé jízdě, naleštěných kárách a sexy holkách v sukýnkách proklatě krátkých? Ti všichni i zbytek party jsou letos zpět v šestém pokračování Rychle a zběsile. Na režisérské křeslo si již počtvrté a zdá se i naposledy, sedl Justin Lin, který sérii vdechl energii, elán i jedinečné kouzlo a je to znát i tentokrát. Poslední pokračování se velmi inspirovalo pátým filmem, jen ještě trochu více přitlačilo na pilu a vše se snaží dotáhnout do krajností.

Rychle a zběsile 6 navazuje na děj čtyřky a pětky, proto je dobré (ale není to vyloženě nutné) mít alespoň povědomí o tom, co se tehdy dělo. Jak již trailer a „potitulkovka“ v posledním pokračování jasně naznačily, vše se bude točit kolem nečekaně přeživší Letty Ortiz (Michelle Rodriguez). Tudíž tentokrát se bojuje za rodinu a za svobodu. Proč taky ne, minule si nahrabali dost. Záporák Shaw (Luke Evans), tak na vlastní kůži zjistí, že s některými hráči není radno se pouštět do křížku.

Toretto se prakticky před očima mění v Supermana, který sviští vzduchem.

Od začátku do konce z více jak dvě hodiny dlouhého filmu se na nás z plátna hrne zběsilá jízda, neuvěřitelná akce, přestřelky, honičky, odhalená kůže a sem tam i nějaký ten přeražený nos. Už zase! O tom, že fyzikální zákony v této sérii nefungují, jak by měly, už víme. Pochybuji, že by někdo uprostřed bezhlavého úprku krajinou měl čas myslet na logiku a pravděpodobnost, ale i tak by se neměla překračovat určitá hranice. Když se nám Toretto prakticky před očima mění v Supermana, který sviští vzduchem, uzvedne vzdáleného příbuzného Hulka a je i odolný proti ohni, tak už to nevypadá mužně a cool, ale spíše vtipně.

I pokud nepatříte k vyznavačům hip-hopu, rapu a podobných stylů, musíte uznat, že sem se tyto rytmy perfektně hodí a dokonale podbarvují dění na plátně. Nespoutanou párty na čtyřech kolech trochu brzdí řešení starých sporů, dumání nad minulostí a krkolomná a bezvýznamná řešení některých nastolených situací. Například Brian se vydá na osobní misi, která je sice „extrémně nebezpečná“, ale jinak úplně zbytečná.

O zrychlený tep se tentokrát postarají nejen luxusní vymazlená autíčka a slečinky, ale i tak trochu jiná vozítka. Uděláme si mini exkurzi jak do vozového parku temnějšího já Bruce Wayna, tak do řad těžké vojenské techniky.

Zkrátka, Rychle a zběsile 6 do toho šlape, co se dá, až ztrácí povědomí o tom, že vše má své meze. Říká se, že pravidla jsou od toho, aby se porušovala, ale pokud se místo „wow“ dostaví smích, asi se všechno nepovedlo tak, jak mělo. I když má šestka své mouchy, musí se jí nechat, že i přes několik absurdit a lehce natahovaných scén pobaví a o to tu jde.

Kdo si hraje, nezlobí? Zde vidíte výjimku, která potvrzuje pravidlo.

 Takto vypadá téměř dokonalá rodinná idylka.

 Když vás přestane bavit jezdit, můžete se naučit létat.

75%

Rychle a zběsile 6 / Fast & Furious 6

Zkrátka, Rychle a zběsile 6 do toho šlape, co se dá, až ztrácí povědomí o tom, že vše má své meze. Říká se, že pravidla jsou od toho, aby se porušovala, ale pokud se místo „wow“ dostaví smích, asi se všechno nepovedlo tak, jak mělo. I když má šestka své mouchy, musí se jí nechat, že i přes několik absurdit a lehce natahovaných scén pobaví a o to tu jde.

  • Hodnocení

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací