Dočkáme se podřezávání hrdel, explozí, i pár kreativnějších vražd.
Amazon Prime přichází s ambiciózním pokusem vzkřísit mrtvolu pirátského žánru. Výsledek? Pro snímek Útes dostal scenárista pravděpodobně zadání, že to má být něco jako Rambo mezi piráty, ale hlavní hrdinkou musí být sexy máma s temnou minulostí. Je to film o mateřské lásce, která se projevuje hlavně porcováním nepřátel, a můžete zahlédnout pár neokoukaných nápadů, jak někoho sprovodit ze světa. Jenže tahle podívaná se snaží být tak přehnaně brutální, až je to někdy k popukání.
Příběh nás zavede do roku 1846 na tropický ostrov, kde se bývalá pirátka Ercell (Priyanka Chopra Jonas) snaží předstírat, že je vzornou matkou a manželkou, jejíž jedinou starostí je, jestli bude k večeři dostatek kokosů. Jenže minulost má tu nepříjemnou vlastnost, že vás vždycky dožene, v tomto případě v podobě kapitána Connora (Karl Urban), který s ní má nevyřízené účty.
Priyanka Chopra Jonas se rozhodla, že z ní bude nová Lara Croft.Priyanka Chopra Jonas se rozhodla, že z ní bude nová Lara Croft. Její postava dokáže zabíjet snad i hřebenem na vlasy a její kaskadérské kousky jsou lepší části téhle podívané. Bohužel také dialogy sestávají jen z ultra-drsňáckých hlášek, které jsou snad opsané z akčního thrilleru z devadesátek. A charismatický Karl Urban je naproti tomu zcela nevyužitý. Je to skvělý herec, ale tahle role je otřesně napsaná. Musí se jen mračit k zbláznění a občas vrčet. A vedlejší postavy jsou tu jen k tomu, aby byly zabity nebo zachráněny hlavní hrdinkou.
Režisér Frank E. Flowers se rozhodl, že vizuální stránka bude mixem syrového realismu a digibordelu. Atmosféra tropického ostrova je sice fajn, ale přesuneme se také do jeskyní, kde Ercell nastražila pasti, za které by se nestyděl ani Kevin ze Sám doma. Akční sekvence jsou překvapivě solidní, dočkáme se podřezávání hrdel, explozí, a dokonce i pár kreativnějších vražd, což fanoušky drsné podívané vždy potěší. Jenže… To násilí je tak přepálené, že se brzy přistihnete, jak se potutelně usmíváte díky absurditě některých momentů. A do toho pak přijdou dialogy tak slabé, že už se můžete smát naplno.
Útes není pokladem, který byste chtěli vykopat, ale jako nenáročná jednohubka k pátečnímu pivu funguje překvapivě dobře. Pokud si pustíte film s kamarády a budete pít pokaždé, kdy uhádnete co se stane či řekne v příští scéně, skončíte pod stolem dřív, než hlavní hrdinka zabije prvního piráta. Kdyby tvůrci přiznali barvu a udělali z toho čistokrevnou brakovou zábavu, mohl to být kultovní hit. Takhle je to jen další kousek na nekonečném moři streamovacích služeb.
„Hlavně nezničte nějakou papírovou kulisu!“

„Obléct se do tohohle těsného koženého oblečku mi na mateřské nechybělo!“

Mámy se nebojí ušpinit si ruce!

Útes / Bluff
Útes není pokladem, který byste chtěli vykopat, ale jako nenáročná jednohubka k pátečnímu pivu funguje překvapivě dobře. Pokud si pustíte film s kamarády a budete pít pokaždé, kdy uhádnete co se stane či řekne v příští scéně, skončíte pod stolem dřív, než hlavní hrdinka zabije prvního piráta. Kdyby tvůrci přiznali barvu a udělali z toho čistokrevnou brakovou zábavu, mohl to být kultovní hit. Takhle je to jen další kousek na nekonečném moři streamovacích služeb.
- Hodnocení






