Sex ve městě 2 / Sex and the City 2 – recenze

 Čtyřlístek Carrie, Charlotte, Miranda a Samantha je zpět.

 

 

Sex ve městě nebyl, není a nikdy nebude o reálném světě. Ať již mluvíme o filmu či seriálu. Jen několik VIP si může dovolit každý den jíst ve vybraných restauracích a šatnu, větší než průmětný byt, mít plnou značkového oblečení a doplňků. Pak i problémy, které ústřední čtveřice řeší, působí někdy směšně. Ale pokud tuto „realitu“ vezmete jako fakt, můžete se dobře pobavit. Poslední věta nejvíce pasuje na vtipný, svěží a brilantně ironický seriál.

První film Sex ve městě byl dobrý. Kvalit seriálu nedosahoval, ale i zde (s přimhouřeným okem) jsem nalezla zmíněnou svěžest a ironii. Sex ve městě 2 je sice více vtipný, ale také laciný. I když prvních pár minut vypadalo slibně.

Vše začíná vzpomínkami Carrie na to, jak poznala své 3 nejlepší kamarádky. Flashbacky do 80. let jsou velmi úsměvné. I následná svatba (záměrně neprozradím čí) byla svým zvrhlým způsobem legrační. Ale jak jde čas dál (146 minut), vzdaluje se SVM2 od stylu seriálu víc a víc. Jako by nevěděli o čem v New Yorku točit, tak vyslali Carrie (Sarah Jessica Parker), Charlottu (Kristin Davis), Mirandu (Cynthia Nixon) a Samanthu (Kim Cattrall) vylepšit si opálení ze solária do Abú Zabí (Abú Dhabí). To je hlavním městem a zároveň emirátem Spojených arabských emirátů. Představte si kombinaci tamnějších přísných puritánských pravidel pro ženy a povahu prostopášné Samanthy. To může skončit jedině katastrofou. Ale vzhledem k tomu, že je dospělá ženská, která by měla mít rozum, mohla by se trochu ovládat a nechovat jak rozmazlený teeneger. Hlavní zápletka tedy nic moc a většina myšlenek filmu (není jich mnoho), hnána až do nehezkých extrémů.

Ale některé problémy, které se zde řeší, jsou vtipné. Charlottiny radosti a strasti jako rodiče. Má chůvu na plný úvazek, a přesto se z péče o děti hroutí a nechápe, jak to některé matky bez pomocné síly mohou zvládnout. I když mít chůvu, mladou a bez podprsenky, má také své mouchy. Dalším příkladem je „nudné“ Carriino manželství. Vás by snad nenaštvalo, kdyby manžel nechtěl chodit každý večer ven a dal dvakrát do týdne přednost přinesené večeři u televize na gauči?

Jak zhodnotit Sex ve městě 2? Muži se u něho budou nudit více než u jedničky, ženy si v něm najdou své „střípky“. Ústřední ženské kvarteto sice zůstalo, ale spíš než Sex ve městě film připomíná další snímek na motivy teenegerovských komedií.

 
 

Nenamalovaná a v teniskách uprostřed pouště? Nikdy!

 
 

Piknik mezi tunami písku jedině v královském stylu.

 
 

Jsem žena. Vlastně, jsme čtyři ženy.

 
 

Miláčku, já chci mezi lidi. Už dva večery po sobě jsme doma.

 
 

Rozděleny při porodu?


 
 

0%

Jak zhodnotit Sex ve městě 2? Muži se u něho budou nudit více než u jedničky, ženy si v něm najdou své "střípky". Ústřední ženské kvarteto sice zůstalo, ale spíš než Sex ve městě film připomíná další snímek na motivy teenegerovských komedií.

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací