Pátý ročník MFF Cinema Mundi odhaluje svoje obrysy

Město Brno bude opět plné filmů a filmových nadšenců.

 

Diáře a nástěnné kalendáře sice hlásí, že se pořád nacházíme v roce 2013, ale ten se již pomalu, ale jistě blíží ke konci a to znamená jedno, přípravy pátého ročníku MFF Cinema Mundi jsou v plném proudu. Co všechno nás v období od 26. února do 5. března 2014 čeká, naznačili organizátoři festivalu během tiskové konference, která se konala 13. prosince 2013 v Univerzitním kině Scala v Brně.

Jako každý rok budou páteří MFF Cinema Mundi snímky nominované na cenu Oscar v kategorii Nejlepší cizojazyčný film. Ze sedačky kinosálu se tak budeme moci podívat i do vzdálených koutů světa. Těšit se můžeme například na kambodžský počin Chybějící obraz či dánský Hon. Ochuzeni nebudeme ani o výběr z nejúspěšnějších oscarových a současných českých snímků. Pozornosti neunikl právem opěvovaný Hořící keř, výborná třídílná retro minisérie z produkce HBO.

I když je Cinema Mundi samozřejmě převážně filmovou záležitostí, součástí festivalu je i bohatý doprovodný program, který bezesporu zaujme zejména mladé lidi. Budete-li mít chuť, můžete se dozvědět spoustu zajímavých informací o kulturách a zemích prezentujících na festivalu svoje umění, vydat se na vystoupení world music či koncert Jana Budaře. Pro držitele festival passů je na vybraných akcích připravena řada výhod.

Promotér Aleš Hrbka dokonce prozradil, že součástí pátého ročníku MFF Cinema Mundi by měly být dvě specialitky. První z nich je maškarní ples, jak jinak než s filmovou tématikou, který by probíhal v kulturním centru Semilasso. Druhá novinka je opravdu jedinečná. Letní kino je známá věc, ale navštívili jste již někdy „zimní kino“? Během projekce vás zahřeje nejen nezapomenutelný zážitek, ale i řada ohřívačů a mraky hrnečků s horkými nápoji.

Pokud už se Mezinárodního filmového festivalu Cinema Mundi nemůžete dočkat nebo stále váháte, zda se akce zúčastnit, zaposlouchejte se do exkluzivního osobního pozvání ředitele festivalu Josefa Čadíka.

 

Co: Pátý ročník MFF Cinema Mundi

Kdy: od 26. února do 5. března 2014

Kde: Univerzitní kino Scala, Sál Břetislava Bakaly, kino Art a Lucerna, multikino Velký Špalíček, Kinokavárna v Černých polích

Podrobnosti: MFF Cinema Mundi

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací