District 9 – recenze

Kdyby jednu z hlavních rolí nehráli mimozemšťané, myslela bych si, „natočeno podle skutečné události“.
 
 
Zpočátku se film tváří, že se jeho hlavní linie bude motat kolem rasové diskriminace tentokrát v podání lidé vs. mimozemštané. Tento „problém“ se sice objevuje po celou dobu jeho trvání, ale primární pozornost se upíná k něčemu jinému – k postavě úředníka Wikuse Van De Merwe a k otázce, kdo se chová víc jak bestie, kreveťák nebo ten, kdo se schovává za maskou lidské tváře?

Film je originální a jeho zpracování zajímavé,  ale bohužel musím přiznat, že v některých momentech jsem se lehce nudila. Naštěstí jich ale nebylo  mnoho. Zbytek filmu byl napínavý, mrazivý a akční.  Zde je názorně vidět, že i s menším „balíkem“ peněz jde vykouzlit hodně muziky.

Jak se blížil závěr filmu, dostávala jsem strach, jak bude ukončen. Naštěstí se nic moc „násilného“ ani vyloženě kýčovitého nekonalo. Jaké z filmu plyne ponaučení? Z „kreveťáka“ se může vyklubat lepší přítel než ten, který si říká člen rodiny.
 

Západ slunce nad Okrskem 9.


 

80%

District 9

Jak se blížil závěr filmu, dostávala jsem strach, jak bude ukončen. Naštěstí se nic moc "násilného" ani vyloženě kýčovitého nekonalo. Jaké z filmu plyne ponaučení? Z "kreveťáka" se může vyklubat lepší přítel než ten, který si říká člen rodiny.

  • Hodnocení

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací