Sucker Punch – recenze

Akce, sex a lobotomie.
 
 
Zack Snyder se po Strážcích a 300 vrhá do náruče svých snů a fantazií. A každý musí uznat, že se mu hlavou honí pozoruhodné obrázky. Jak tyto představy vypadají na velkém plátně? Jedním slovem ZAJÍMAVÉ.

Sucker Punch slíboval a trailerem lákal na dechberoucí akci plnou fantasktních výjevů a odhalené kůže. Toho se i dočkáte. Pět sexy krásek se bude ohánět všemi zbraněmi, které mají k dispozici. A že jim po krku půjde pěkná horda nepřátel. Samurajové, náckové, draci a spousta jiné „havěti“. Toto složení je charakteristické pro jednu rovinu filmu a je na první pohled jasné, že notná dávka nadhledu je nezbytná. Druhá rovina je temnější a komornější. Vypráví o dívce, kterou její otčím připraví o vše, o lásku domova, štěstí, dětství a svobodu. Zde se Sucker Punch snaží tvářit jako psychologický thriler a místy se mu to i daří. Úvodní minuty příběhu jsou opravdu povedené.

Právě jsme se dostali k jednomu z problémů. Rozpolcenost. Na jednu stranu se film snaží hrát na citlivou notu diváka a snaží se být až příliš vážným a hned za rohem obrátí o 180 stupňů. Scény na plátně se budou přibližovat snům „sjetého puberťáka“, který je fandou akčních béček a před spaním si listuje playboyem s fetišistickou tématikou. Říkáte, že to nezní špatně? Máte pravdu, nezní, ale všeho moc škodí. I když každá bojová scéna je jiná, je svým způsobem stejná jak ta předchozí. Přijde několik spoře oděných křehkých dívek, všem nakopou zadek a konec. Za chvíli se tento scénář chtě nechtě okouká. Navíc Sucker Punch velmi uškodil rating. Nebýt této svázanosti, mnoho scén by vyznělo daleko lépe, byly by dotaženější a vygradovanější. Škoda.

Zack Snyder měl velmi dobrý a kreativní nápad, ale úplně ho nedomyslel a nevyužil jeho potenciál. Snažil se naservírovat x chodové menu a nějak se mu to zvrhlo a vznikl guláš. Tomuto filmu nejde dát jednoduše nálepku špatný nebo dobrý. Určitě si najde hodně příznivců, kterým bude jeho lacinost, povrchnost a styl „eintopf“ vyhovovat a naopak druhý tábor ho bude právě díky těmto aspektům odsuzovat. Nejjednodušší rada zní, pokud se Vám aspoň trochu líbil trailer, běžte se na film podívat a posuďte sami. Jisté je, že Vás čeká velmi nevšední zážitek.
 

Toto pětihvězdičkový hotel nebude.


 

Tyto holky se naštvat nevyplácí, …


 

…. zanechávají za sebou pořádnou spoušť.


 

50%

Sucker Punch

Zack Snyder měl velmi dobrý a kreativní nápad, ale úplně ho nedomyslel a nevyužil jeho potenciál. Snažil se naservírovat x chodové menu a nějak se mu to zvrhlo a vznikl guláš. Tomuto filmu nejde dát jednoduše nálepku špatný nebo dobrý. Určitě si najde hodně příznivců, kterým bude jeho lacinost, povrchnost a styl „eintopf“ vyhovovat a naopak druhý tábor ho bude právě díky těmto aspektům odsuzovat.

  • Hodnocení

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací