The Twilight saga: Nový měsíc / New Moon – recenze

Romeo a Julie trochu jinak.
 
 
Nový měsíc konečně dorazil do kin. Jeden tábor se již nemohl dočkat, až se budou po plátně prohánět jeho oblíbené postavy, a druhý tábor se hrozil dne, kdy světová kinematografie obdrží další černý puntík.

Vzhledem k tomu, že jsem knihu četla, byla jsem zvědavá, jak se režisér s látkou popere. Druhý díl série považuji za nejslabší. Ještě nevím, jak se povede přerod zbylých dvou částí, ale tento se moc nepodařil. Chris Weitz se sice držel předlohy velice pevně (až na několik výjimek), ale bohužel se mu nepodařilo komorní děj dostatečně okořenit a upravit pro velké plátno.

Herci, hlavně oba mužští představitelé (Robert Pattinson, Taylor Lautner), když se snaží být vážní či romantičtí, vypadají lehce komicky. Vypracovaná těla nejsou všemocná (i když potěší, alespoň podle reakcí v sále). Když někoho straší noční můry, je pochopitelné, že se může probudit s křikem, ale vše má své hranice. Nebo ne, Kristen Stewart?

Líbil se vám u prvního dílu soundtrack? Pokud ano, připravte se na zklamání.

Spousta scén se tváří jako parodie. Je otázkou, jestli záměrně nebo omylem. Ať už tak, či onak, rozhodně se pobavíte. Zvláštní efekty se sice nedají např. s 2012 srovnat, ale rozhodně bych je neodsuzovala. Něco se povedlo více a něco méně (vlna).

Vzhledem k tomu, že nechci moc prozradit nezasvěceným jedincům, pokusím se o resumé. Fanoušci knížky budou spokojeni, dívčí publikum bude nadšeno vypracovanými svaly. A pánové, vy se nebojte, že se přes 2 hodiny budete v kině užírat nudou – Nový měsíc je více komediální než byste čekali. Označení romantický horor si toto pokračování stoprocentně nezaslouží, romantická komedie je výstižnější.
 

Asi bych měl víc chodit na sluníčko.


 

Nepovedené rande v kině.


 

Když jeden obnažený hrudník nestačí.


 

40%

The Twilight saga: Nový měsíc / New Moon

Fanoušci knížky budou spokojeni, dívčí publikum bude nadšeno vypracovanými svaly. A pánové, vy se nebojte, že se přes 2 hodiny budete v kině užírat nudou – Nový měsíc je více komediální, než byste čekali.

  • Hodnocení

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací