47 Róninů (2013)

47_ronin_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 2. 1. 2014 ()

Synopse: 47 válečníků se postavilo nepředstavitelné přesile, jen aby očistili čest svého mrtvého pána. Legenda o 47 róninech patří k nejznámějším příběhům japonské historie a teď se z téhle exotické země přes hollywoodská studia dostává do našich kin v podobě výpravného a akčního fantasy dobrodružství, v němž proti těmto mstitelům stanou i nepřátelé, kteří nejsou z masa a kostí. Rónin je samuraj, který ztratil svého pána a tím i svou čest, a jeho postavení na společenském žebříčku středověkého Japonska tomu odpovídá. Ještě mnohem níž však stojí lidé smíšené rasy, mezi něž patří i nalezenec Kai (Keanu Reeves), zčásti Brit, zčásti Japonec. Díky svým mimořádným schopnostem je vzat na milost skupinou bývalých samurajů, jejichž pán se stal obětí spiknutí, které připravili zákeřný Lord Kira a čarodějka Mizuki. Róninové chtějí Lorda Kiru porazit za každou cenu, jenže trumfy rozhodně nejsou na jejich straně. Dokud nezískají Kaie. I tak ale bude cesta za spravedlivou odplatou trnitá a jen málokdo z nich po ní dojde až do konce, který navíc může mít v souladu s japonskými tradicemi velmi trpkou příchuť. Nádhernými lokacemi, plejádou nejrůznějších moster, výpravnými bitvami a motivem boje malé party hrdinů s mnohonásobnou přesilou připomíná 47 róninů nejlepší filmová fantasy dobrodružství posledních let. Podle tvůrců se ve filmu podařilo skvěle propojit magické, až pohádkové prvky s co největší realističností. „Mladší diváci ocení nejrůznější monstra, jako jsou oheň chrlící draci nebo dva a půl metru vysoký válečník, ti starší by si zase mohli užít bojové scény, které jsme se snažili dělat tak, aby vypadaly jako skutečné,“ říká šéf kaskadérů Gary Powell. Skutečnost, že film má být pro co nejširší publikum, potvrzuje i to, že v českých kinech ho uvidíte v titulkované i dabované verzi.

Recenze:
Samurajové dobrotivého knížete Asana (Min Tanako) se proto v jedné z úvodních scén střetnou s dravým netvorem a nepřátelský lord Kira (Tadanobu Asano – hleďte na ironii!) zaměstnává nebezpečnou a latentně lesbickou čarodějnici (Rinko Kikuči). S temnými silami si ovšem může poradit pouze Kai (Keanu Reeves), záhadný míšenec zamilovaný do Asanovy dcery Miky (Kou Šibasaki), jímž členové knížecího dvora zprvu pohrdají. Nicméně jakmile bude třeba Kiru zlikvidovat, vůdce zostuzených samurajů – nyní róninů – Oíši (Hiroyuki Sanada), překoná svůj odpor a bok po boku se s ním vydají na misi, která je de facto sebevražedná.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací