Amy (2015)

amy_2015_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 6. 8. 2015 ()

Synopse: Kým ve skutečnosti byla dívka, která stojí za slavným jménem Amy Winehouse? Co tato hudební ikona skrývala před okolním světem a proč zemřela v pouhých 27 letech? Celovečerní dokument nechává promlouvat zejména Amy samotnou prostřednictvím dosud nezveřejněných archivních záběrů, rozhovorů, ale především skrze její hudbu a původní texty, které vždy reflektovaly aktuální události jejího života. Vidíme Amy jako obyčejnou dívku s obrovským talentem a touhou zpívat, jako zjevení ohromující hudební fajnšmekry, jako popovou hvězdu obletovanou fanoušky i jako oběť manipulovanou manažery a pronásledovanou bulvárními novináři, unikající k závislostem. Za známým mediálním obrazem ale odhalujeme hlavně Amy, která skutečně touží jen po dvou věcech: opravdové lásce a hudbě.

Recenze:
Poznáme ji na začátku jako úplně obyčejnou dívku, která ale odjakživa měla nezkrotnou a rebelskou duši, nekompromisní názory a nevybíravé chování, když se jí něco nelíbilo. Pak začala ztrácet přátele i samu sebe, a někteří lidé, které milovala, se na ní jen chtěli přiživit. Uvědomíme si, že sláva celebrit není nic záviděníhodného, naopak jde o zdrcující část umělcova života. Pronásledování bulvárem je až děsivé.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací