Annabelle (2014)

annabelle_first_poster
Režie:
Premiéra v ČR: 8. 10. 2014 ()

Synopse: Naháněla divákům hrůzu již ve filmu „V zajetí démonů“, kde pro Annabelle všechno začalo. Skutečná panenka, schopná nevýslovného zla, je držena pod zámkem v okultním muzeu v Connecticutu, kde jediným návštěvníkem je kněz, který jí dvakrát za měsíc požehná. Horor o nadpřirozených silách „Annabelle“ začíná ještě před tím, než se zlo rozběsní. John Form našel pro svou nastávající manželku Miu dokonalý dárek – krásnou starou klasikou panenku oděnou do sněhobílých svatebních šatů. Ale Miina radost z Annabelle nemá dlouhého trvání. Jedné hrůzné noci vtrhnou do jejich domu vyznavači satanského kultu a brutálně napadnou mladý pár. Prolitá krev a hrůza nejsou to jediné, co za sebou nechávají. Vyznavači Satana vyvolali bytost tak zlovolnou, že nic z toho, co udělali, nelze ani zdaleka srovnávat se zlem, kterým je nyní posedlá Annabelle.

Recenze:
Režie se chopil John R. Leonetti, kterého známe především jako kameramana, jenž spolupracoval i na již zmíněném snímku V zajetí démonů. Není to tedy jeho první setkání s Annabelle i obdobným žánrem. Možná právě proto tu nalezneme to dobré, ale i to špatné. Poměrně slušně vybudovaná atmosféra, která sází na naši představivost, hudební doprovod i moment překvapení/úleku se pere s klasickými stereotypy a předvídatelností. Výsledný mix určitě postraší, ale na dlouhodobější efekt nemá podstatné grády. Kde jsou ty časy, kdy jsme se po hororu báli jít bytem po tmě?

(photo&video: )

Video
Teaser trailer:

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací