U brány věčnosti (2018)

Režie:
Premiéra v ČR: festival 24. 3. 2019 ()

Synopse: Životopisné drama o malíři Vincentu van Goghovi natočil Julian Schnabel, režisér filmů Skafandr a motýl či Basquiat. Snímek zachycuje závěrečná léta umělcova života, která van Gogh prožil ve francouzském Arles. Výrazná vizuální stránka a působivé efekty doplňují skvělý herecký výkon Willema Dafoea v hlavní roli a přibližují svět a mysl umělce, kterému se kvůli duševní chorobě a nekonformnímu chování dostalo uznání až po smrti.

Recenze:
Možná si říkáte, počkat, vždyť nedávno tady byl film o van Goghovi, takový zajímavý animák. A máte pravdu. V krátké době tu máme již druhou biografii o tomto proslulém holandském umělci. Jeho život je totiž tolik zajímavý. A opravdu je. Nejde tu jen o jeho nechvalně proslulé uříznuté ucho, kterému věnuje snímek dostatečně prostoru. Jde tu i o jeho komplexní osobnost, která si zaslouží pozornosti. Klidně i dvakrát.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací