Odnikud (2017)

Režie:
Premiéra v ČR: 4. 1. 2018 ()

Synopse: Život Katji se otřese v základech, když jsou při bombovém útoku zabiti její kurdský manžel Nuri a syn Rocco. Rodina a přátelé se jí snaží být v těžkých chvílích oporou. Ale otupující hledání strůjců nesmyslného útoku znemožňuje Katje truchlit; stále dokola se otevírají její rány, stále přichází pochyby. Právník a Nuriho přítel provází Katju celým soudním procesem s mladou dvojicí z neonacistické scény. Když proces skončí osvobozením páru pro nedostatek důkazů, zjišťuje, že nemůže pokračovat, dokud neučiní spravedlnosti zadost.

V hlavní roli thrilleru Fatiha Akina o pomstě a spravedlnosti exceluje Diane Kruger, která za roli Katji dostala na festivalu v Cannes Palmu pro nejlepší herečku.

Recenze:
Není divu, že se Odnikud vydá za Německo do boje o Oscara. Děj, který je zdánlivě jednoduchý, ukazuje zkreslení morálních hodnot, kterým snadno podlehne i divák. Režisér Fatih Akin, pocházející z rodiny tureckých přistěhovalců, se často věnuje právě problematickému životu této menšiny v Německu. Příběhy, které vypráví, i provedení, jakým nám je představuje, se pravidelně setkávají s kladným přijetím u kritiky i diváků. V tomto snímku se pouští do ožehavého tématu terorismu, ovšem z trochu jiného úhlu pohledu. A těžko popřít inspiraci činy NSU, neonacistické teroristické skupiny odhalené roku 2011.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací