Bella Mia (2013)

bella_mia_2013_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 21. 11. 2013 ()

Synopse: Film o svobodě, lásce a …kravách

Ty krávy byly ve všech ohledech šílené. Vzepřely se tragickému konci na jatkách, kam je poslalo podezření z BSE (tedy nemoci šílených krav) a prchly svému farmáři Pazderovi (Petr Forman) do hlubokých lesů na úpatí Jizerských hor. Jeden z nejlepších českých scenáristů současnosti, Marek Epstein (Signál, Ve stínu) se nechal inspirovat krátkou novinovou zprávou, jejímiž hrdinkami byly krávy, které dokázaly rok přežít v „divočině“, a stvořil silný a dobrodružný příběh, který je především o lásce. Ať už lidské, nebo zvířecí.

Vypadá to jako absurdní představa, že by se tupé domestikované stádo dokázalo tak dlouho vyhýbat lidským pronásledovatelům, jenže krávy mají na své straně několik trumfů. Prvním z nich je jejich vůdkyně Bella, velmi inteligentní zvíře, které se rozpomene na dávno zapomenuté instinkty potřebné k přežití v divoké přírodě. Druhý trumf pak představují farmář Pazdera a jeho dospívající děti, kteří svým utečencům nepokrytě fandí a tajně pomáhají. V tom je podporuje sympatický veterinář (Igor Orozovič), který se tak chce dostat blíž k farmářově dceři, a sousedka Linda (Zuzana Norisová), jež pro změnu nadbíhá Pazderovi. Proti nim však stojí myslivci, pro které je odstřel krav věcí prestiže a kterým pomalu začínají téct nervy, čím déle se před nimi daří kravám unikat.

Dramatický, dojemný a romantický příběh se odehrává v nádherném prostředí Jizerských hor, které umocňuje lahůdková kamera Martina Duby, jednoho z našich nejlepších kameramanů, který je pod Bella Miou podepsán i jako režisér.

Recenze:
Že jsou krávy synonymem pro slovo hloupost? Tuto myšlenku se pokouší režisér Martin Duba v této příjemné české rodinné komedii, založené navíc na skutečné události, všem divákům poměrně úspěšně vyvrátit. Když je pěti kravám na začátku filmu diagnostikována nemoc BSE (nemoc šílených krav) a jejich osud se zdá již zpečetěn, nikdo by zřejmě nečekal, že i ony se dokážou vzbouřit. Pod vedením nejchytřejší krávy ze stáda jménem Bella se vydávají na úprk do okolních lesů, čímž se možnost jejich „dopadení“ značně snižuje, ale příběh se naopak rozjíždí!

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací