Bella a Sebastián (2013)

bella_a_sebastian_cz_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 20. 2. 2014 ()

Synopse: Velké přátelství, ještě větší dobrodružství

Příběh chlapce a jeho psa, který milují už čtyři generace, poprvé přichází na velké plátno jako dobrodružná podívaná v nádherných kulisách savojských Alp.

Sebastián žije v horách u svého adoptivního dědečka a jednoho dne se tajně spřátelí s divokou fenkou Bellou, velkým horským psem. Uprostřed polodivoké přírody na alpských svazích spolu zažívají nejedno dobrodružství, a brzy přijde čas na to největší z nich. To, které jim přinese svět dospělých v období 2. světové války.

Vzpomínáte si na Bellu a Sebastiána, román francouzské spisovatelky Cécile Aubry a stejnojmenný televizní seriál? Syn autorky Cécile Aubry, Mehdi, v něm hrál hlavní roli Sebastiána a do příběhu se ve filmové verzi po mnoha letech znovu vrací v roli horala.

V celovečerním filmu jsou hory ještě divočejší a zápletka ještě nebezpečnější. Režisér Nicolas Vanier je totiž sám o sobě horal a milovník divoké přírody a děj přenesl do doby druhé světové války: „Nechtěl jsem ukazovat hory, jak vypadají dnes. Chtěl jsem ukázat nedotčenou krajinu s horskými chaloupkami.“ Tím se mu zároveň nabídlo i nové téma pro zápletku, takže Bella a Sebastián tentokrát pomáhají Židům prchajícím přes hory před nacisty do Švýcarska.

Recenze:
Na neochvějné přátelství hocha a psa se sice hezky kouká, ale prim tu hraje něco jiného. Největší prostor a hlavní roli si pro sebe ukradla krása savojských Alp. Natáčelo se chronologicky během tří ročních období a my tak může obdivovat horskou přírodu na jaře, na podzim a v zimě. Rozkvetlé pláně, dechberoucí skaliska, průzračně čisté potůčky a hromady běloskvoucího sněhu, Nicolas Vanier nám ovšem ukazuje nejen její půvabnou, ale i drsnou tvář.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací